Wiedźmin jako ronin w nadchodzącej mandze. Kampania na Kickstarterze trwa


07 września 2021

Podziel się newsem:

Na platformie Kickstarter trwa akcja zbierania funduszy pozwalających na wydanie specjalnej edycji mangi z wiedźminem Geraltem w roli głównej. O co dokładnie chodzi?

Wiedźmin podbija świat…

Jest to niezaprzeczalny fakt. Jeden z naszych najlepszych produktów eksportowych wkracza na co raz to nowe rynki. Gry CD PROJEKT RED stały się punktem zapalnym do rosnącej popularności świata wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego. Wyniknął z tego serial Netfliksa z Henrym Cavillem w roli głównej, który wprowadził łowców potworów na ekrany na całym świecie. Drugi sezon produkcji amerykańskiego giganta ukaże się już 17 grudnia i jest wyczekiwany zarówno przez fanów, jak i przez tych, którzy dopiero wchodzą w świat Wiedźmina.

W przygotowaniu jest także kolejny aktorski serial Netfliksa The Witcher: Blood Origin. Produkcja ma być osadzona w czasach, kiedy miejsce miała Koniunkcja Sfer. Konsekwencjami tego wydarzenia było pojawienie się magii, potworów oraz powołanie do życia cechu wiedźminów. W serialu pojawi się parę znanych postaci, w tym między innymi dowódca Dzikiego Gonu Eredin. Premiera planowana jest na 2022 rok.

…i zawędrował także do Japonii

Niespodzianką i sporym poruszeniem wśród fanów odbił się film Wiedźmin: Zmora wilka stworzony w stylu anime. Produkcja opowiada o losach młodego Vesemira, późniejszego mentora Geralta. Nie jest on jedynym przypadkiem mariażu świata Sapkowskiego z japońskimi klimatami, bowiem już niedługo ukaże się manga – The Witcher: Ronin.

Wiedźmin jako ronin w nadchodzącej mandze. Kampania na Kickstarterze trwa

Historia przedstawiona w osadzonej w klimatach feudalnej Japonii mandze skupi się na Geralcie, który przemierzając ziemie nękane przez Yōkai – mityczne stwory pochodzące z japońskiego folkloru – poluje na legendarną Yuki-onnę, Panią Zamieci. W wydawnictwie składającym się z czterech rozdziałów, Geralt będzie mierzył się nie tylko z najróżniejszymi stworami. Biały Wilk stawi również czoła trudnym wyborom moralnym.

Nie jest to wszystko, ponieważ dla tych, którzy już teraz wesprą produkcję na Kickstarterze, twórcy przygotowali specjalne bonusy. Szczęśliwcy, którzy do jutra zdecydują się zamówić mangę, otrzymają dwunastocentymetrową figurkę przedstawiającą pojedynek Geralta z Tengu – jednym z najbardziej znanych Yōkai.

Wiedźmin jako ronin w nadchodzącej mandze. Kampania na Kickstarterze trwa

Wśród bonusów do ekskluzywnych kickstarterowych wersji znajdą się także dodatkowe, trzy krótkie historie, w których pojawią się między innymi Vesemir i Yennefer. Dodatków w poszczególnych pakietach jest jeszcze więcej, a wśród nich znajdują się także przypinki czy płócienna torba.

Za oprawę graficzną całego przedsięwzięcia odpowiada japoński artysta i ilustrator Hataya, który specjalizuje się w tworzeniu tak zwanych jingai – istot nie będących ludźmi. Koncept oraz cała historia jest dziełem Rafała Jakiego, który przez 8 lat pracował w CD PROJEKT RED jako redaktor czuwający nad komiksami.

Możliwość przełamania i skupienia się nad tym „a co jeśli”, gdzie Wiedźmin będzie umieszczony w japońskiej historii i tradycji, otworzyła wiele fascynujących dróg do opowiedzenia historii; obecność Hatayi na pokładzie, w celu stworzenia szaty graficznej również była nie lada gratką.

Zawsze wyobrażałem sobie Geralta jako tułacza w stylu ronina i im więcej o tym myślałem, tym bardziej widziałem obraz feudalnej Japonii, która z jej bogatą historią opowieści o Yōkai oraz folklorem, idealnie pasuje stylem do świata Wiedźmina.

Kickstarter to dla nas świetna platforma, bo umożliwia bezpośredni kontakt ze społecznością. Daje nam jasny obraz tego, jak wielu ludzi jest zainteresowanych tym konceptem w praktyce. Daje nam też możliwość na ukształtowanie tej kolekcjonerskiej edycji wśród wspierających. Podstawowa wersja edycji dostępnej tylko na Kickstarterze już jest napakowana zawartością, ale możemy pójść jeszcze dalej i wierzę w to, że ludzie wspierający nas na tej platformie są kluczem do tego, aby tak się stało. Mamy wiele ekscytujących rzeczy do zaprezentowania ludziom wspierającym kampanię.

– powiedział Rafał Jaki

Wiedźmin jako ronin – kiedy?

Kampania na platformie Kickstarter potrwa do 27 września, jednak wymagana kwota została już uzbierana! Fani w przeciągu dwóch godzin od startu akcji przebili granicę i wiele wskazuje na to, że licznik tak szybko się nie zatrzyma. Wysyłka gotowych zamówień rozpocznie się w styczniu 2022 roku, ale jeśli macie ochotę wesprzeć twórców i zaopatrzyć się w mangę, możecie zrobić to na Kickstarterze, a konkretnie pod tym linkiem.

Na platformie Kickstarter trwa akcja zbierania funduszy pozwalających na wydanie specjalnej edycji mangi z wiedźminem Geraltem w roli głównej. O co dokładnie chodzi? Wiedźmin podbija świat… Jest to niezaprzeczalny fakt. Jeden z naszych najlepszych produktów eksportowych wkracza na co raz to nowe rynki. Gry CD PROJEKT RED stały się punktem zapalnym do rosnącej popularności świata […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →