Nowy „Battlefield” – jest pierwszy zwiastun i data premiery


11 czerwca 2021

Podziel się newsem:

Ukazał się pierwszy zwiastun kolejnej odsłony słynnych strzelanek studia DICE. Nowa część popularnego Battlefielda nosi podtytuł 2042. Akcja gry została osadzona właśnie w tym roku. Co jeszcze wiemy?

Battlefield – flagowa seria DICE

Gry z serii Battlefield obecne są na rynku od 2002 roku. Strzelanki zadebiutowały za sprawą osadzonej w realiach II wojny światowej produkcji Battlefield 1942. Pomimo tego, że w kolejnych latach gracze częściej wybierali konkurencyjne Call of Duty, DICE konsekwentnie budowało swoją markę. Największym przełomem była wydana w 2010 roku część Battlefield: Bad Company 2. Gra cieszyła się sporą popularnością, również w Polsce. Wszystko za sprawą polskiego dubbingu. W role żołnierzy z tytułowej Parszywej Kompanii wcielili się między innymi Cezary Pazura, Andrzej Blumenfeld czy Mirosław Baka.

Zobacz także: TOP5 najlepszych soundtracków z gier video

Battlefield: Bad Company 2
Battlefield: Bad Company 2

Battlefield 3 i nowy rozdział w historii DICE

Produkcja wydana w 2011 roku okazała się być strzałem w dziesiątkę. Chwalono przede wszystkim rozgrywkę wieloosobową, która oferowała ogromne, dopracowane mapy, gdzie mogło bawić się maksymalnie 64 graczy. Premiera Battlefielda 3 zbiegła się z równie popularną i lubianą Call of Duty: Modern Warfare 3. W związku z tym, wydawca EA przeznaczył 100 milionów dolarów na marketing gry. Wielu graczy nadal często wraca do odsłony z 2011 roku i uważa ją za najlepszą z całej serii. Kolejne części, oznaczone odpowiednio numerkami 4, 1, V cieszyły się mniejszą popularnością niż „trójka”. Teraz przyszedł czas na Battlefielda 2042!

Battlefield 2042
Battlefield 2042 – oficjalna grafika promująca grę

Battlefield 2042 – garść informacji o nowej części gry

Nowa odsłona gry DICE przeniesie graczy do roku 2042. Trafimy w serce konfliktu pomiędzy Rosją a USA. Tytuł nie będzie oferował żadnej kampanii fabularnej dla jednego gracza i skupi się wyłącznie na zmaganiach wieloosobowych. Fabuły strzelanek szwedzkiego przedsiębiorstwa jak dotąd nie zachwycały i ustępowały na tym polu konkurencyjnemu Call of Duty. Ogromne mapy mają zapewnić rozrywkę dla 128 graczy pecetowych oraz 64 konsolowych. Na premierę takich map ma być 8. Gracze zmierzą się między innymi na Antarktydzie czy we wrakowisku u wybrzeży Indii. Oprócz czterech tradycyjnych klas postaci – Szturmowca, Medyka, Inżyniera i Zwiadowcy – pojawią się także Specjaliści. Każdy z nich będzie specjalną, rozwiniętą wersją podstawowej klasy. I tak, Specjalistka Maria Flack będzie mogła przykładowo leczyć sojuszników na odległość, za pomocą specjalnego pistoletu na strzykawki.

Przeczytaj też: TOP5 najlepszych soundtracków z gier video – cz. 2

Battlefield 2042
Battlefield 2042 – oficjalna grafika promująca grę

Battlefield 2042 – zwiastun i data premiery

Battlefield 2042 trafi w ręce graczy 22 października. Gra ukaże się w wersjach na komputery osobiste, konsole Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4 oraz PlayStation 5. Na stronie internetowej wystartowała również przedsprzedaż nowej produkcji DICE, a przed Wami specjalny, pięciominutowy zwiastun gry. Jest na co czekać!

Battlefield 2042 – zobacz zwiastun nadchodzącej gry

Ukazał się pierwszy zwiastun kolejnej odsłony słynnych strzelanek studia DICE. Nowa część popularnego Battlefielda nosi podtytuł 2042. Akcja gry została osadzona właśnie w tym roku. Co jeszcze wiemy? Battlefield – flagowa seria DICE Gry z serii Battlefield obecne są na rynku od 2002 roku. Strzelanki zadebiutowały za sprawą osadzonej w realiach II wojny światowej produkcji […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.