materiały promocyjne

Sony potwierdziło powstawanie przenośnego PlayStation

Obserwuj nas na instagramie:

Sony oficjalnie zapowiedziało powstawanie przenośnej konsoli PlayStation, która umożliwi strumieniowanie gier z PlayStation 5.

Konsola w twoich dłoniach

Moda na przenośne konsole ponownie opanowała świat gamingowy. Popularność Steam Decków i konsol Nintendo Switch jest ogromna. Wiele osób zastanawiało się, kiedy do tej stawki dołączy Sony. Firma ma w końcu zarówno doświadczenie, jak i sukcesy w zakresie przenośnych konsol. Wystarczy przypomnieć, jakim kultem obrosło PlayStation Portable. Wczoraj doczekaliśmy się wreszcie oficjalnej zapowiedzi przenośnej konsoli od potentata rynku gier, jednak wiele osób może poczuć się zawiedzionych.

Mowa bowiem nie o samodzielnym urządzeniu, a o przedłużeniu konsoli PS5. Znane obecnie pod nazwą Project Q urządzenie pozwoli posiadaczom PS5 na strumieniowe przesyłanie gier na ośmiocalowe urządzenie. Gry nie będą działać natywnie na urządzeniu. Oznacza to, że żeby skorzystać z nowego przenośnego urządzenia, musisz być posiadaczem PlayStation 5 i mieć stabilne łącze Wi-Fi, aby przesyłać dane strumieniowo.

Sony nie wspomniało, czy będzie można korzystać z ich nowego urządzenia poza domem, jednak ciężko sobie wyobrazić jego istnienie bez tej funkcji. Tym bardziej, że Sony posiada już w swoim katalogu usługę Remote Play, której przeniesienie mogłoby to umożliwić.

Zaprezentowane materiały przenośnej konsoli PlayStation

Nowe PS5

O istnieniu Projectu Q informował Tom Henderson, wyjątkowo dobrze poinformowany w kwestiach konsol Sony. Twierdzi on, że konsola ukaże się w połowie listopada. Ten sam dziennikarz na łamach „Insider Gaming” ogłosił kilka miesięcy temu, że japońska firma wypuści w 2023 roku PlayStation 5 w nowej wersji – z odłączanym napędem na płyty, który do urządzenia będzie można podłączyć za pomocą kabla typu USB-C. Umożliwi to zaprojektowanie nieco mniejszej i lżejszej wersji konsoli. Sam napęd będzie sprzedawany w pakiecie z konsolą bądź też oddzielnie, co daje możliwość swobodnej wymiany w przypadku, gdyby przestał działać. Nie ustają także plotki dotyczące PlayStation 5 Pro, jednak w tym temacie jest zbyt wcześnie, by mówić o wiarygodnych przeciekach.

Sony oficjalnie zapowiedziało powstawanie przenośnej konsoli PlayStation, która umożliwi strumieniowanie gier z PlayStation 5. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Konsola w twoich dłoniach Moda na przenośne konsole ponownie opanowała […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →