Neill Blomkamp i Orlando Bloom na planie „Gran Turismo” (fot. Columbia Pictures)

Orlando Bloom i David Harbour filmie na podstawie gry „Gran Turismo”. Jest pierwsza zapowiedź


05 stycznia 2023

Podziel się newsem:

Reżyserem inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami produkcji jest Neill Blomkamp – południowoafrykański filmowiec, znany z Dystrykt 9, Elizjum i Chappie. Oparte na serii gier Gran Turismo ma trafić do kin 11 sierpnia 2023 roku.

Rekordowa seria gier

Materiał zapowiadający film Gran Turismo pokazano podczas otwarcia CES – konferencji Sony, która rozpoczęła się właśnie w Las Vegas. Produkcja oparta jest na znanej franczyzie gier wyścigowych, wydawanych na konsole PlayStation od 1997 roku. Do tej pory sprzedano 90 milionów sztuk, co wśród gier na PS jest absolutnym rekordem.

Kultowy reżyser za sterami Gran Turismo

Film Gran Turismo wyreżyserował Neill Blomkamp – kultowy już reżyser, który miesza w swoich filmach konwencję science-fiction z dramatem społecznym. Pod płaszczykiem widowiskowych efektów specjalnych, ukazując często postapokaliptyczny świat lub rzeczywistość po inwazji Obcych, eksploruje tematy ksenofobii i segregacji społecznej. Wystarczy wspomnieć jego hity: Dystrykt 9, Elizjum czy Chappie.

Gran Turismo, czyli historia prawdziwa

Choć Gran Turismo to film na podstawie serii gier, i to wyścigowych, fabuła jest całkiem ciekawa. Szczególnie, że inspiracją była też prawdziwa historia nastoletniego gracza z Wielkiej Brytanii, Janna Mardenborougha. Dziś Brytyjczyk ma już 31 lat i znany jest raczej jako kierowca wyścigowy, ale nie osiągnąłby nic za kółkiem, gdyby nie sukces za konsolą. W 2011 roku, po wygraniu rywalizacji w świecie wirtualnym, dołączył do GT Academy – programu stworzonego wspólnie przez Sony i Nissana. Do 19 roku nie miał do czynienia ze sportami motorowymi, a teraz jest profesjonalnym kierowcą, który ściga się w Japonii w serii wyścigów Super GT. Historia naprawdę godna nakręcenia.

Czytaj też: Czy w 2023 roku doczekamy się rewolucji? 7 gier, które dają nam nadzieję

Orlando Bloom, David Harbour i… Geri Halliwell

W filmie Blomkampa w Mardenborougha wcielił się Archie Madekwe, znany przede wszystkim z serialu Apple TV+ See i filmu Voyagers. Na ekranie będą partnerować mu m.in. Orlando Bloom oraz David Harbour. Wszyscy pojawiają się w poniższej zapowiedzi filmu – to nie do końca zwiastun, raczej materiał specjalny, który pozwala zajrzeć nam na plan produkcji. Wiadomo też, że w Gran Turismo, którego premiera planowana jest na 11 sierpnia, zagrają Darren Barnet, Geri Halliwell oraz Djimon Hounsou.

To kozacki, wyścigowy akcyjniak, dzięki któremu poczujecie się, jakbyście byli w środku samochodu wyścigowego

– zapowiada w klipie David Harbour, znany m.in. z serialu „Stranger Things”.

Oto pierwsza zapowiedź filmu Gran Turismo:

Reżyserem inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami produkcji jest Neill Blomkamp – południowoafrykański filmowiec, znany z Dystrykt 9, Elizjum i Chappie. Oparte na serii gier Gran Turismo ma trafić do kin 11 sierpnia 2023 roku. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →