kadr z serialu „Stranger Things”

David Harbour dołączył do obsady filmowego „Gran Turismo”. Co wiadomo o produkcji?


15 września 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Sony Pictures i PlayStation Productions przygotowują filmową adaptację serii gier Gran Turismo. W obsadzie produkcji znalazła się gwiazda Stranger Things. To jednak nie koniec informacji.

Jim Hopper za kółkiem

Wiadomo, jak czasami wychodzą filmowe adaptacje gier. Zdarza się, że oprócz tytułu, ma to mało wspólnego z growym odpowiednikiem. Od razu nasuwa się tutaj filmowy Need For Speed z 2014 roku. Tym razem może być jednak nieco inaczej. Sony Pictures oraz PlayStation Productions przenoszą na kinowy ekran serię Gran Turismo – jeden z najsłynniejszych i najlepiej sprzedających się exclusive’ów na konsolę PlayStation. Produkcja będzie oparta na prawdziwej historii, w której nastoletni fan serii i zarazem zapalony gracz, wygrywa serię wyścigowych konkurencji i staje się prawdziwym kierowcą. W 2008 roku Sony we współpracy z Nissanem stworzyło program GT Academy, który faktycznie dawał taką możliwość.

Jedną z głównych ról w filmowym Gran Turismo zagra znany z roli Jima Hoppera ze Stranger Things David Harbour. Aktor wcieli się w mentora głównego bohatera. Obraz wyreżyseruje południowoafrykańsko-kanadyjski filmowiec Neill Blomkamp, który stał za kamerą takich filmów jak Dystrykt 9, Elizjum czy Chappie. Gran Turismo ma trafić do kin 11 sierpnia 2023 roku.

Gran Turismo – wyścigi z duszą

Wyścigowa seria Gran Turismo zadebiutowała w 1997 roku na konsoli PlayStation. Przez ponad 25 lat historii marki światło dzienne ujrzało osiem głównych odsłon. Ostatnia z nich ukazała się w marcu bieżącego roku. Seria jest exclusive’em PlayStation, co oznacza, że można w nią zagrać tylko na konsolach tej marki. Jest również najlepiej sprzedającą się serią na PlayStation w historii.

W przeszłości były już plany przeniesienia ścigałki na duży ekran. Obraz miał wyreżyserować Alex Tse, ale jego rozwój utknął w martwym punkcie. W 2014 roku ukazał się za to dokument o serii: KAZ: Pushing The Virtual Divide.

KAZ: Pushing The Virtual Divide – dokument o Gran Turismo

Sony Pictures i PlayStation Productions przygotowują filmową adaptację serii gier Gran Turismo. W obsadzie produkcji znalazła się gwiazda Stranger Things. To jednak nie koniec informacji. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →