kadr z serialu „Stranger Things”

„Stranger Things” pomoże w badaniach psychiatrycznych


01 sierpnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Czwarty sezon Stranger Things zostanie wykorzystany w celu pomocy przy badaniach psychiatrycznych oraz zdrowiu psychicznym. Nie będzie to pierwszy taki przypadek.

Stranger Things pomoże w nauce

Doktor Anthony Tobia ze szkoły medycznej Rutgers w New Jersey wykorzysta najnowszy sezon Stranger Things podczas zajęć ze studentami dotyczących badań psychiatrycznych oraz zdrowia psychicznego. Lekarz uważa, że używanie popkultury pomaga w zaangażowaniu studentów.

Moim celem i odpowiedzialnością, którą jestem obarczony jako ich mentor, jest, aby zaszczepić zainteresowanie 5% studentów i jednocześnie nauczyć czegoś 95% innych, którzy w trakcie praktycznych zajęć będą mieć okazję obserwować chorych psychicznie. I robię to właśnie dla tych 95%. Szukam jakiegoś sposobu, aby ich zaangażować i jest to jedna z opcji. Staram się znaleźć coś, co ich zainteresuje. Wychodzę im naprzeciw i wplatam w to psychiatrię. Jest to tylko jeden ze sposobów, który opracowaliśmy.

Sprawdź także: Rytmy Stranger Things. Jakie utwory usłyszelibyśmy w piątym sezonie serialu?

Doktor Tobia jest prywatnie dużym fanem Stranger Things, zaś tematykę zajęć studenci wybrali sami. Rozpoczną się one jesienią. Tobia w przeszłości wykorzystywał już na swoich wykładach między innymi Egzorcystę, Donniego Darko, Krzyk, Piątek trzynastego, Halloween czy Milczenie owiec, kiedy omawiał ze studentami zaburzenia psychiczne.

Stranger Things jest bardzo w stylu Stephena Kinga. Na pierwszym planie jest wrażliwa grupa – dzieci. Serial zagłębia się w subiektywne doświadczanie psychozy i dysocjacji. Kiedy już otworzysz te drzwi, można iść, gdzie się tylko chce.

„Stranger Things” pomoże w badaniach psychiatrycznych
fot. Netflix

Co czeka nas w piątym sezonie?

Prace nad scenariuszem piątego sezonu Stranger Things mają zacząć się w pierwszym tygodniu sierpnia. Jak zapowiedzieli już bracia Duffer, akcja całej serii będzie miała miejsce w Hawkins. Zobaczymy również ponownie duety, które działały razem w pierwszym sezonie, a Will znów ma być w centrum historii. Jak potwierdził wcielający się w niego Noah Schnapp, młodszy Byers jest gejem. Czy sprawy osobiste Willa zostaną poruszone w ostatnim sezonie? To się okaże.

Czwarty sezon Stranger Things zostanie wykorzystany w celu pomocy przy badaniach psychiatrycznych oraz zdrowiu psychicznym. Nie będzie to pierwszy taki przypadek. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →