fot. Wikipedia

Millie Bobby Brown wyda książkę. O czym będzie powieść gwiazdy „Stranger Things”?

Obserwuj nas na instagramie:

Debiutancka książka aktorki będzie nosić tytuł Nineteen Steps. Millie Bobby Brown zanurzy się w niej w historii swojej własnej rodziny.

Młoda gwiazda na szczycie

Ma zaledwie 19 lat, a na koncie kultową już rolę Jedenastki w czterech sezonach jednego z najgłośniejszych seriali w historii Netfliksa. Niecałe dwa lata po premierze Stranger Things, jako 14-latka, trafiła na listę 100 Najbardziej wpływowych osób 2018 roku magazynu „Time”. Potem Netflix dał jej własną filmową serię – już dwa razy wcieliła się w tytułową Enolę Holmes w spin-offie Sherlocka Holmesa. Pojawiła się też w dwóch częściach Godzilli, a w przyszłości zobaczymy ją też w The Electric State braci Joe Russo oraz w filmie fantasy Damsel.

Millie Bobby Brown... one more time? Aktorka marzy o zagraniu Britney Spears
Millie Bobby Brown w filmie „Enola Holmes 2” (fot. Netflix)

Wojenna historia babci

W skrócie Millie Bobby Brown: jest na absolutnym szczycie. I choć robi przede wszystkim karierę w Stanach, urodziła się w Wielkiej Brytanii. Tam właśnie będzie osadzona akcja jej debiutanckiej książki. Historyczna powieść Nineteen Steps opublikowana zostanie nakładem amerykańskiego William Morrow, będącego częścią brytyjskiego giganta wydawniczego HarperCollins. Brown napisania książki zainspirowały losy jej własnej rodziny podczas II wojny światowej, a szczególnie doświadczenia babci Ruth. 3 marca 1943 roku przeżyła ona katastrofę na stacji metra Bethnal Green, gdzie mieścił się schron przeciwlotniczy. Zginęły wówczas 173 osoby, w tym 62 dzieci.

Miłość i szczęście zatriumfują

Książka, która według wydawnictwa będzie „wypełnioną sekretami epicką historią o miłości i stracie”, ma wyjść jesienią. Główną bohaterką będzie fikcyjna 18-letnia Nellie Morris, żyjąca w czasie wojny w dzielnicy Bethnal Green we Wschodnim Londynie. Zakochuje się ona w amerykańskim pilocie Rayu, ale na drodze do ich szczęścia staje wspomniana wcześniej katastrofa w metrze, do której dochodzi w wyniku nalotu nieprzyjaciela. „Nellie odkrywa, że wbrew wszelkim przeciwnościom losu, miłość i szczęście mogą zatriumfować” – czytamy w opisie powieści Millie Bobby Brown.

To osobista i bliska mojemu sercu opowieść, którą zainspirowała babcią Ruth. Dorastałam, słuchając o jej wojennych losach. Jestem zaszczycona, że jej historia przetrwa

– napisała w oświadczeniu Millie Bobby Brown.

Debiutancka książka aktorki będzie nosić tytuł Nineteen Steps. Millie Bobby Brown zanurzy się w niej w historii swojej własnej rodziny. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Młoda gwiazda na szczycie […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →