Instagram Millie Bobby Brown

Powieść Millie Bobby Brown napisała ghostwriterka. Aktorka tego nie ukrywa


15 września 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Millie Bobby Brown wydała powieść zainspirowaną historią swojej babci. Na premierze książki podziękowała swojej ghostwriterce. Nie spodobało się to wielu osobom.

Książka Millie Bobby Brown

Powieść Millie Bobby Brown Nineteen Steps opiera się na historii jej babci, która przeżyła katastrofę metra w Bethnal Green w 1943 roku. „Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z historii jej rodziny olśniewająca debiutancka powieść Millie Bobby Brown to poruszająca opowieść o tęsknocie, stracie i tajemnicach oraz o tym, jak daleko jesteśmy w stanie posunąć się, by walczyć o miłość” – zapowiada wydawnictwo.

Problem jest jeden i to dość spory. Trudno nazwać pełnoprawnym debiutem powieść, którą napisała… ghostwriterka. Millie zresztą w ogóle tego nie ukrywa. Gwiazda Stranger Things opublikowała w swoich mediach społecznościowych zdjęcie, na którym pozuje z Kathleen McGurl, której dziękuje za pracę przy książce. „Nie zrobiłabym tego bez ciebie!” – pisze.

Millie Bobby Brown... one more time? Aktorka marzy o zagraniu Britney Spears
Millie Bobby Brown jako Enola Holmes

Ghostwriting nie taki straszny

Autorka Nineteen steps ma na swoim koncie 14 pozycji opublikowanych pod własnym nazwiskiem. W tym przypadku pisała jednak dla kogoś. „Podzielono się ze mną researchem, który zebrała Millie i jej rodzina, a także mnóstwem pomysłów na książkę. Odbyłyśmy razem kilka rozmów na Zoomie” – opowiada o procesie twórczym „Daily Mail”. Aktorka miała wysyłać ghostwriterce dalsze pomysły poprzez wiadomości na WhatsAppie.

Po ujawnieniu informacji Brown mierzy się z dużą krytyką. Wiele osób oburza się samym faktem wydawania książki niebędącej jej autorstwa, inni nie akceptują tego, że nazwiska McGurl nie ma na okładce. Pojawiają się również głosy, że sytuacja 19-letniej sławy nie jest odosobniona, bo wiele osób z jej branży korzystało z podobnych usług.

Millie wydaje się jednak mieć pozytywne nastawienie do premiery. „Mam nadzieję, że po przeczytaniu »Dziewiętnastu kroków« pójdziesz porozmawiać ze swoimi dziadkami lub rodzicami i dowiesz się o historii swojej rodziny”.

Millie Bobby Brown wydała powieść zainspirowaną historią swojej babci. Na premierze książki podziękowała swojej ghostwriterce. Nie spodobało się to wielu osobom. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Książka Millie Bobby […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →