Metro Boomin na Open'er Festival 2023, fot. Szymon Golendzinowski

O nich będzie głośno. Przyszłe gwiazdy muzyki i filmu według magazynu „Time


14 września 2023

Obserwuj nas na instagramie:

TIME100 Next to coroczna lista wschodzących gwiazd z całego świata. Wśród innowacyjnych postaci znaleźli się artyści ze świata kina oraz muzyki. Niektórzy z nich niedawno zawitali w Polsce.

„Time” wytypował wschodzące gwiazdy

Time100 Next to inicjatywa, która ma zwrócić uwagę na tych, którzy mają największy wpływ na rozwój swoich dziedzin. Portal „Time” wytypował już tegoroczną setkę liderów z branż związanych ze zdrowiem, klimatem, biznesem, sportem, czy sztuką. W zeszłym roku na liście znalazła się SZA, niedługo przed swoją rewelacyjnym albumem SOS, ale również aktorka Sadie Sink (Stranger Things, Wieloryb), artystka muzyczna Rina Sawayama, Sydney Sweeney (Euforia, Reality) i FKA Twigs.

Muzyczne gwiazdy 2023 roku

Według amerykańskiego portalu artystką z największym potencjałem jest wokalistka country Kelsea Ballerini. Patrząc na rozwój takich postaci, jak Kacey Musgraves, czy nawet obserwując podwaliny kariery Taylor Swift, łatwo wyobrazić sobie, że branża muzyczna doceni kolejną autentyczną wokalistkę, która na dodatek pisze autorskie teksty. Lista muzyków, którzy uznawani są za wschodzące gwiazdy, jest jednak bardzo różnorodna.

kadr z teledysku Kali Uchis do utworu „I Wish You Roses ”

Znajdziemy na niej Kali Uchis, latynoską artystkę, która łączy anglojęzyczną i hiszpańskojęzyczną publikę, eksperymentując z różnorodnymi brzmieniami. Metro Boomin – którego koncert rozniósł tegorocznego Open’era – został doceniony przez „Time” jako producent, kształtujący ostatnią dekadę hip-hopu. Nie da się kłócić z tym, że z tyloma współpracami (Future, Gucci Mane), z pewnością wciąż będzie sprawdzał się jako trendsetter.

Na liście nie zabrakło również Mayi Hawke. Wokalistka i autorka tekstów, która ma na koncie już dwa albumy studyjne, jest idealnym przykładem wszechstronnej artystki. Poza muzyką rozwija się również w dziedzinach filmowych między innymi jako aktorka. Warto zwrócić również uwagę na Ice Spice. Młoda raperka podbiła amerykańską branżę muzyczną jeszcze przed wydaniem debiutu studyjnego. Możecie znać ją przede wszystkim z singla Barbie World, który wykonała z Nicki Minaj na potrzeby filmu Barbie.

To ich zobaczymy w dużych filmach

Jakie gwiazdy filmu zobaczymy na liście „Time”? To przede wszystkim rozchwytywany aktor Paul Mescal, którego dobrze znamy z Normalnych ludzi, czy poruszającego Aftersun. Niedługo zobaczymy go również w kontynuacji Gladiatora, czy najnowszym filmie Pedro Almodovara z Pedro Pascalem. Na liście znajdziemy kontrowersyjną Rachel Zegler, która wcieli się w najbliższym czasie w księżniczkę Śnieżkę w filmie live-action Disneya. Nie zabrakło Belli Ramsey, aktorki dobrze znanej z głośnego The Last of Us oraz Gry o Tron. Pełną listę zobaczysz tutaj.

TIME100 Next to coroczna lista wschodzących gwiazd z całego świata. Wśród innowacyjnych postaci znaleźli się artyści ze świata kina oraz muzyki. Niektórzy z nich niedawno zawitali w Polsce. Zobacz także 7 mocnych miniseriali do obejrzenia w weekend Pruderyjni widzowie „Oppenheimera”? Sceny stosunku wciąż wywołują dyskusję TikTok Music nadciąga. Czeka nas streamingowa rewolucja? „Time” wytypował wschodzące […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →