fot. Netflix

Bracia Duffer twierdzą, że 5. sezon „Stranger Things” będzie krótszy niż ostatni


06 lipca 2022

Podziel się newsem:

Kilka dni temu poznaliśmy finał czwartego sezonu Stranger Things. Choć na zakończenie serialu musimy nieco poczekać, bracia Duffer już teraz zdradzili część szczegółów dotyczących kolejnej odsłony serii.

Jak długi będzie piąty sezon Stranger Things?

W zeszły piątek na Netflixie ukazała się druga część czwartego sezonu Stranger Things. Składająca się z dziewięciu odcinków odsłona serii trwa trzynaście godzin, z czego finałowy epizod to aż dwie i pół godziny. W rozmowie z Joshem Horowitzem w ramach podcastu Happy Sad Confused bracia Duffer zapewniają, że ostatni sezon flagowego serialu Netflixa będzie krótszy.

Zobacz: W jaki sposób Robert Englund trafił do Stranger Things? Nie z inicjatywy braci Duffer

Powodem, przez który nie przewidujemy, by piąty sezon był tak długi jak czwarty, jest to, że jeśli się przyjrzycie, mijają blisko dwie godziny, zanim dzieciaki zostaną wciągnięte w tajemnicę. Najpierw ich poznajecie, obserwujecie ich życie i zmagania z adaptacją do realiów liceum. Żadna z tych rzeczy nie będzie miała miejsca w piątym sezonie.

Po raz pierwszy nie zakończyliśmy całości w finale sezonu. Akcja będzie szła dalej. Nie wiem, czy w tempie stu mil na godzinę, ale będzie posuwać się całkiem szybko. Postacie już są w centrum akcji, mają cel i są zdeterminowane. Sądzę, że to nam pozwoli wyciąć co najmniej kilka godzin.

Spodziewajcie się jednak, że finał Stranger Things długością będzie przypominać film fabularny. Coraz bardziej przekonujemy się do tego, by powtórzyć to, co w ostatnim odcinku czwartego sezonu, czyli nakręcić dwuipółgodzinny odcinek

– mówił Matt Duffer.

Serwis serialowa.pl zauważa jednak, że podczas wywiadu dla Collidera Matt Duffer zdradził jeszcze więcej szczegółów. Autor powiedział, że w planach jest osiem odcinków, które łącznie powinny trwać około dziesięciu godzin. Wynika więc, że piąty sezon Stranger Things powinien być dłuższy niż pierwszy, jednak krótszy niż czwarty.

Stranger Things – oficjalny zwiastun czwartego sezonu

Kilka dni temu poznaliśmy finał czwartego sezonu Stranger Things. Choć na zakończenie serialu musimy nieco poczekać, bracia Duffer już teraz zdradzili część szczegółów dotyczących kolejnej odsłony serii. Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów Kuba Karaś i Mery Spolsky prezentują […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →