fot. Sony

Nowy model PlayStation 5 już w przyszłym roku? To możliwe


20 grudnia 2022

Podziel się newsem:

Jeden z wiceprezesów Sony Interactive Entertainment, Hideaki Nishino, być może zasugerował, że w przyszłym roku doczekamy się nowego modelu PlayStation 5.

Przyszłość PlayStation 5

PlayStation 5 trafiło na rynek w listopadzie 2020 roku i idąc śladem poprzedniej generacji konsol od Sony, czyli PlayStation 4, fani zaczęli spekulacje, kiedy trafi do nich model PS5 Pro. W przypadku PlayStation 4 model Pro ukazał się prawie trzy lata po premierze normalnej konsoli, a więc w listopadzie 2016 roku. Czy tak będzie również w tym przypadku? Sony z pewnością coś na przyszły rok szykuje, a dowodzi tego wypowiedź Hideakiego Nishino, jednego z wiceprezesów Sony Interactive Entertainment. W wywiadzie dla japońskiego magazynu Famitsu Nishino uchylił małego rąbka tajemnicy.

Wraz z końcem roku fiskalnego łączna sprzedaż wyniesie trzydzieści siedem milionów egzemplarzy. Uważamy, że będzie to bardzo ważny czas dla platformy. Wyczekujcie przyszłego roku

– enigmatycznie odpowiedział Nishino.

Czy oznacza to, że Sony podtrzyma cykl wydawania ulepszonych wersji i w 2023 roku doczekamy się PlayStation 5 Pro? Jest to prawdopodobne, jednak na scenę może wkroczyć także całkowicie inny model konsoli. Jak na łamach „Insider Gaming” donosił dziennikarz Tom Henderson, japońska firma wypuści w przyszłym roku PlayStation 5 w wersji z odłączanym napędem na płyty, który do urządzenia będzie można podłączyć za pomocą kabla typu USB-C. Nowa konsola ma mieć z tyłu dodatkowy port, a także prawdopodobnie będzie nieco mniejsza i lżejsza od wersji z roku 2020. Sam napęd będzie sprzedawany w pakiecie z konsolą bądź też oddzielnie, co daje możliwość swobodnej wymiany w przypadku, gdyby przestał działać. Ma to także nieznacznie wpłynąć na jej design. Obecnie na rynku są dwie wersje PlayStation 5: standardowa oraz Digital, która umożliwia granie tylko w cyfrowe wersje gier, gdyż nie posiada napędu do odczytywania dysków.

PlayStation 5 Hardware Reveal Trailer

Sprawdź także: The Sims 4 w liczbach. Ilu Simów zmarło w 2022 roku?

Jeden z wiceprezesów Sony Interactive Entertainment, Hideaki Nishino, być może zasugerował, że w przyszłym roku doczekamy się nowego modelu PlayStation 5. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →