kadr z gry „Wiedźmin 3"

Tajemniczy symbol z „Cyberpunk 2077” znaleziony w next-genowym „Wiedźminie 3”


16 grudnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Gracze odnaleźli w next-genowym Wiedźminie 3 tajemniczy symbol znany z Cyberpunk 2077. Jakie jest rozwiązanie easter egga?

Easter eggi gamingową tradycją

Easter eggi stały się przez lata jednym z nieodłącznych elementów gier wideo. Pozostawienie przez twórców jakiejś niewyjaśnionej tajemnicy w grze potrafi jednoczyć graczy i angażować społeczność nawet na długie lata, sprawiając, że tytuł „nie umiera”. Jedną z ostatnich tajemnic ze świata gier jest kod FF:06:B5 ze świata gry Cyberpunk 2077, który wyświetla się na pomniku, wokół którego modlą się mnisi. Pod spodem znajduje się natomiast symbol, który zobaczycie na zdjęciu poniżej.

Przez 2 lata gracze próbowali przeróżnych sposobów, aby rozwiązać zagadkę, z włączeniem ciągu Fibonacciego i fontu Wingdings. Okazuje się, że next-genowa aktualizacja Wiedźmina 3 może przyspieszyć odkrycie sekretu, którego istnienie niejako potwierdził główny projektant zadań w Cyberpunk 2077, Paweł Sasko. Spytany na livie o easter egga, odpowiedział: „Niektóre rzeczy muszą być trudne do odkrycia”.

Symbol znaleziony w Cyberpunk 2077 i Wiedźminie 3

Tajemniczy symbol z „Cyberpunk 2077” znaleziony w next-genowym „Wiedźminie 3”

Symbol w Velen

Jeden z graczy next-genowej wersji Wiedźmina 3 opublikował na swoim kanale na YouTube film, w którym przedstawia znak, na jaki natrafił w zniszczonej strażnicy w Velen. Po rozwiązaniu zagadki z przełącznikami i stoczeniu boju z żywiołakiem ziemi otwiera się magiczny portal przenoszący gracza do pomieszczenia z kolejnymi kilkoma przeciwnikami. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby symbol nie przypominał do złudzenia tego znanego z Cyberpunka 2077.  Niektórzy zauważyli podobieństwo wzoru do symbolu na rękawicy Regisa, wampira z dodatku Krew i Wino. Dodatkowo komentarz Geralta w pomieszczeniu ze znakiem różni się w zależności od tego, czy wybraliśmy Triss, czy Yennefer. Na razie wskazówki te niewiele pomogły graczom wciąż doszukującym się powiązań. A może to właśnie wam się uda rozwikłać tajemnicę?

Gracze odnaleźli w next-genowym Wiedźminie 3 tajemniczy symbol znany z Cyberpunk 2077. Jakie jest rozwiązanie easter egga? Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Easter eggi gamingową tradycją […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →