kadr z klipu utworu „Wilcza zamieć”

Sanah śpiewa „Wilczą zamieć”. Next-genowy patch do „Wiedźmina 3” już jest


14 grudnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Długo wyczekiwany, next-genowy patch do Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu jest już dostępny do pobrania. Aktualizację promuje wyjątkowa współpraca: sanah wykonała cover utworu Wilcza zamieć.

Sanah czy Priscilla?

Nowa Wilcza zamieć pojawiła się nagle, jeszcze przed premierą wyczekiwanej aktualizacji do Wiedźmina 3. Sanah w przeszłości śpiewała już ten utwór, a miało to miejsce na długo przed skokiem popularności i na kilka miesięcy przed premierą debiutanckiej EP-ki Zuzy ja na imię niewidzialna mam. Tekst utworu napisała Aleksandra Motyka, zaś za warstwę muzyczną w oryginale odpowiada Marcin Przybyłowicz, jeden z kompozytorów muzyki do Dzikiego Gonu. Wilcza zamieć została pierwotnie zaśpiewana przez Annę Terpiłowską, która wcieliła się w poetkę i trubadurkę Priscillę. Nowa aranżacja to dzieło Arkadiusza Kopery. W teledysku, oprócz sanah, zagrał także Bartosz Głowacki. Aktorowi przypadła rola zabójcy potworów.

sanah – Wilcza zamieć

Wiedźmin po liftingu

Wiedźmin 3: Dziki Gon Next Gen trafił nareszcie w ręce graczy. Długo wyczekiwana aktualizacja przeznaczona jest przede wszystkim dla posiadaczy konsol PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S, ale jest także dostępna na PC. Patch wprowadził między innymi zmiany graficzne. Twórcy poprawili tekstury, zwiększyli dystans widzenia, gęstość tłumu, jakość cieni, dodali efekty środowiskowe i nowy typ pogody. W grze znalazło się również kilka zaimplementowanych modów, tryb fotograficzny czy nowa kamera.

Wiedźmin 3: Dziki Gon otrzymał także jedno, nowe, w pełni udźwiękowione zadanie, w którym nagrodami są przedmioty związane z serialem Netfliksa. W grze można także włączyć alternatywny wygląd dla Jaskra oraz zbroi nilfgaardzkich żołnierzy. Twórcy zaimplementowali też funkcję szybkiego rzucania Znaków, nowy filtr na mapie, który zwiększa jej przejrzystość, możliwość chowania interfejsu, gdy nie trwa walka, a Geralta wyleczono z popularnych już wśród graczy „szklanych kostek”. Innymi słowy, zmniejszono obrażenia otrzymywane po upadku. Oprócz tego naprawiono również wiele mniejszych i większych błędów w zadaniach oraz samej rozgrywce. Zmian jest o wiele, wiele więcej, jednak warto odkryć je poprzez granie.

Sanah śpiewa „Wilczą zamieć”. Next-genowy patch do „Wiedźmina 3” już jest
Twitter / The Witcher

Długo wyczekiwany, next-genowy patch do Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu jest już dostępny do pobrania. Aktualizację promuje wyjątkowa współpraca: sanah wykonała cover utworu Wilcza zamieć. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →