Zawsze wolałem ciebie od siebie – Wernisaż Oliwii Wierny

Zawsze wolałem ciebie od siebie – Wernisaż Oliwii Wierny

21 września 2023, Czwartek

Transformator

Tęczowa 57, Wrocław

Start: godz. 21:00

Podziel się:

Zawsze wolałam inspirować się cudzymi historiami. Szukać gdziekolwiek, byle nie w sobie. Sądziłam, że to co w sobie nie jest ciekawe, ani atrakcyjne dla innych.
Prace prezentowane na wystawie są wynikiem zmiany przekonań, która zaszła we mnie mniej więcej rok temu. Zaczęłam szukać tematów w sobie i poczułam, że to właściwy kierunek. Ujawniło się zamiłowanie do udziwnień, onirycznych kompozycji i surrealistycznych scen oraz powyginanych ciał.
Proces twórczy doprowadził mnie do zakwestionowania tego, kim jestem i jak w związku z tym wyglądam. Szukam tożsamości i odkrywam, że ona nieustannie się zmienia. Chcę rozmawiać o moich poszukiwaniach i prezentować je, bo wierzę, że w dzisiejszych czasach to uniwersalny temat, z którym utożsamia się wiele osób.
W mojej twórczości motywuję się ogromnym pragnieniem wyrzucenia uczuć na zewnątrz. Malarstwo stało się moim sposobem na radzenie sobie z rzeczywistością, tak trawię swoje doświadczenia. Każda z prezentowanych na wystawie prac to opowieść o momencie w moim życiu. O relacjach, snach, obsesjach i uczuciach, które im towarzyszyły. Nie tworzą jednej opowieści, ale stanowią zbiór chwil, których ubranie w kolor i formę stało się ważne. To sposób na przeżycie określonych sytuacji i zdarzeń, czasem ich przetrwanie, ale jest to także zapis dla pamięci.
Dzisiaj wypuszczam z rąk malarskie ślady tych chwil. Udostępniam je każdemu, kto zdecyduje się patrzeć.

𝐊𝐈𝐄𝐃𝐘:
Wernisaż odbędzie się 21/09 o 20:00 na OSTRO STAGE. Prace będzie można oglądać aż do 5/10 w czasie godzin otwarcia Transfomatora.
Wystawę dopełni selekcja inspirowana utworami, które towarzyszyły artystce przy wykonywaniu prac.
𝐋𝐈𝐍𝐄𝐔𝐏 muzyczny:
Egodesu
Kalyma
𝐊𝐔𝐑𝐀𝐓𝐎𝐑𝐊𝐀: Joanna Kaucz
𝐎 𝐒𝐎𝐁𝐈𝐄:
Do Wrocławia przyjechałam studiować psychologię, ale w międzyczasie obudziło się we mnie pragnienie, aby poświęcić się sztuce wizualnej. Dlatego od roku studiuję również na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta. Eksperymentuję z różnymi sposobami wyrazu, ale aktualnie malarstwo jest moim ulubionym narzędziem ekspresji.
INSTAGRAM: @olivbdf

𝐒𝐓𝐀𝐑𝐓: 20:00 (prosimy o punktualność)
𝐓𝐀𝐗: FREE
𝐀𝐅𝐓𝐄𝐑 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐘: po wystawie odbędzie się darmowa impreza FALSTART, na której zagrają dodatkowo Marciniak i Bejker. Event link soon!

————
~ENG
There will be live music inspired by some songs i listened to while creating my works. The exibition is titled „I have always preferred you to myself” and it will feature mostly my paintings. You can see some of them on my profile on instagram @olivbdf.
I want my first solo exhibition to be very personal. My goal is to show you myself in a very vulnerable place – talking about my work. For about a year I’ve been making paintings that are a deep dive into my mind, before that I used to never look inside myself. I was scarred that nobody would be interested.
~UKR
Виставка Олівії Вєрни з живою музикою та афтепаті.
Вернісаж відбудеться 21/09 о 20:30 у Трансформаторі

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →