Wernisaż Wystaw - Synestezje. Muzyka. Plastyka. Słowo

Wernisaż Wystaw – Synestezje. Muzyka. Plastyka. Słowo

24 listopada 2022, Czwartek

Klub Studio

Budryka 4, Kraków, Kraków

Start: godz. 19:00

Podziel się:

Wystawy to nieodłączny element Festiwalu Synestezje. Muzyka. Plastyka. Słowo.
W tym roku Klub Studio będzie prawdziwą galerią artystyczną.
Wernisaż odbędzie się:
📍 Gdzie? Klub Studio, Budryka 4
📆 Kiedy? 24.11.2022 o godzinie 19:00.
Na rozpoczęcie wernisażu szykujemy dla Was specjalny pokaz…

______
🎨 „żeby wszystko zagrało” – wystawa fotografii koncertowej
Opis:
Każdy koncert jest niezwykłym spotkaniem – artystów i publiczności. Tworzy się wtedy relacja, w wyniku której powstałe emocje prowadzą do niepowtarzalnych sytuacji. Przez fotografa złapanie TEGO momentu wiąże się z czujną obserwacją otoczenia i błyskawiczną reakcją, aby w odpowiednim czasie wcisnąć spust migawki.
Zdjęcia przedstawiają interakcje uchwycone na koncertach festiwalowych przez członków Krakowskiej Studenckiej Agencji Fotograficznej (KSAF).
🎨 Natural and Synthetic – Marek Nenutil
Marek Nenutil – osoba niegdyś nawiedzona przez czeski świat streetartu i graffiti (1993-2011), ale od zawsze poświęca się malarstwu oraz różnym technikom artystycznym i ekspresji. Uczył się w kilku szkołach artystycznych, na przykład u grafika Jozefa Odráški w Ostrawie i Miroslava Bravence w Brnie, odwiedził także pracownię malarską prof. Daniela Balbána, akademickiego malarza na Wydziale Sztuki Uniwersytetu w Ostrawie.
Ilustrował książki, czasopisma, plakaty, wykonał kilkadziesiąt malowanych wnętrz i wnętrz z pełnymi wizualizacjami w Republice Czeskiej, tworzył wzory na koszulkach, współpracował przy kilku projektach artystycznych. Dziś swobodnie i odważnie porusza się na granicach współczesnego malarstwa figuratywnego, obiektu i instalacji mixed – media. Tworzy również kolaże, specjalizuje się w ceramice i technikach graficznych.
Jego prace są reprezentowane w kolekcjach czeskich i zagranicznych w USA, Polsce, Niemczech, Tajwanie, Austrii itd.
🎨 Wystawa BIS AGH – “Wierszem”
Wierzymy, że otaczającą rzeczywistość najtrafniej można opisać wierszem. Wiersze w unikatowy sposób odsłaniają wrażliwość autora, jednocześnie przejmująco traktując o zarówno o radościach, jak i trudnościach otaczającego świata. W ramach wystawy prezentujemy wybrane dzieła naszych redaktorek i redaktorów, opatrzone ich wizualną interpretacją ilustratorek i ilustratorów. Wiersze były publikowane na łamach naszego kwartalnika na przestrzeni ostatniego roku akademickiego i stanowią ważną część naszej twórczości.
🎨 Mateusz Wójtów – Samsara

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →