STOCZNIA KLASYCZNA // DLA DZIECI

STOCZNIA KLASYCZNA // DLA DZIECI

21 maja 2023, Niedziela

100cznia

Ks. Jerzego Popiełuszki 5, Gdańsk

Start: godz. 13:00

Podziel się:

Muzyka klasyczna wraca na 100cznię, dzięki wspólnemu projektowi SCG i Fundacji Hanseatica, czyli “Stocznia Klasycznie”. Cykl koncertów dla dzieci otwieramy specjalnym wydarzeniem pod tytułem “Akordeon Kameleon”!

🪗🪗🪗

Akordeon, niczym najsprytniejsze z wszystkich zwierząt, potrafi wcielić się i zamienić w każdy instrument. Ma moc naśladowania i imitowania dźwięków natury, odgłosów zwierząt i wielu instrumentów. Potrafi brzmieć strasznie, i śmiesznie, wykonując przy tym muzykę pochodzącą ze wszystkich niemal epok. Przewodnikiem po koncercie będzie znakomity gdański wirtuoz tego instrumentu Paweł Zagańczyk. Młodzi słuchacze dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy nie tylko o bohaterze koncertu, ale i o samej muzyce klasycznej. Jej magiczny świat pełen jest niespodzianek, pojęć i fascynujących zjawisk które raz ukazane nie łatwo dają się zapomnieć.

🎹🎹🎹

“Stocznia Klasycznie // Dla dzieci” to cykl wydarzeń pod dyrekcją artystyczną Dominiki Glapiak, dedykowanych dzieciom w wieku 4-12 lat, w następujących datach:
21.05.2023
25.06.2023
3.09.2023

💯💯💯

Prosimy o niewnoszenie jedzenia i picia na koncert. Wstęp wolny – do zobaczenia na 100czni!

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →