Otwarta Czytelnia Zakładu #7: ,,Wyznania otrzeźwiałego ekologa''. Spotkanie z Tomaszem Sikorą

Otwarta Czytelnia Zakładu #7: ,,Wyznania otrzeźwiałego ekologa”. Spotkanie z Tomaszem Sikorą

9 maja 2024, Czwartek

Recepcja

Ruska 46a, Wrocław

Start: godz. 17:00

Podziel się:

🔵 𝐎𝐭𝐰𝐚𝐫𝐭𝐚 𝐂𝐳𝐲𝐭𝐞𝐥𝐧𝐢𝐚 𝐙𝐚𝐤ł𝐚𝐝𝐮 🔵
Proza, poezja, eseistyka, wybitne przekłady i miejsce dla świeżych, polskich debiutów. W ramach miesięcznej rezydencji, współpracujemy z niezależnym 𝐖𝐲𝐝𝐚𝐰𝐧𝐢𝐜𝐭𝐰𝐞𝐦 𝐇𝐚!𝐚𝐫𝐭, założonym w 1999 roku w Krakowie. Wśród polskich autorów i autorek wydawnictwa są m.in. Sławomir Shuty, Sylwia Chutnik, Ziemowit Szczerek, Bolesław Chromry czy Ilona Witkowska.
Książki z oficyny będą na Was czekały od 9 maja do 7 czerwca na naszej czarującej półeczce tuż przy wejściu do Recepcji. Zapraszamy do przeglądania w naszej nietypowej mikroczytelni – usiądźcie wygodnie i kartkujcie do woli!
𝐖𝐲𝐝𝐚𝐰𝐧𝐢𝐜𝐭𝐰𝐨 𝐇𝐚!𝐚𝐫𝐭 ➳ www.sklep.ha.art.pl/

➽ ➽ ➽ W ramach Otwartej Czytelni Zakładu poznajemy również osoby związane z prezentowaną selekcją. Jak to robimy? Umawiamy się na wspólną rozmowę, po prostu ⏰ Już 9 maja o godzinie 17:00 zapraszamy na spotkanie z 𝐓𝐨𝐦𝐚𝐬𝐳𝐞𝐦 𝐒𝐢𝐤𝐨𝐫𝐚̨, filozofem, współautorem „Narodowego spisu zespołów” oraz tłumaczem zbioru esejów „Wyznania otrzeźwiałego ekologa”, pierwszej książki Paula Kingsnorth’a dostępnej w języku polskim. Rozmowę w Recepcji poprowadzi Kamil Kawalec. Wstęp wolny, meldujcie się!
Wyzwania Otrzeźwiałego ekologa
_____________________________________________________________________________________
⚪ Cykl 𝐎𝐭𝐰𝐚𝐫𝐭𝐞𝐣 𝐂𝐳𝐲𝐭𝐞𝐥𝐧𝐢 𝐙𝐚𝐤ł𝐚𝐝𝐮 powstał z myślą o sieciowaniu i nagłaśnianiu najciekawszych działań związanych z literaturą współczesną. Co miesiąc, w ramach minirezydencji, zapraszamy do współpracy wydawnictwa, kolektywy, stowarzyszenia, fundacje, grupy nieformalne – wszystkich, których nakładem ukazuje się literatura smyrająca podniebienie. Projekt istnieje dzięki współpracy Wrocławskiego Instytutu Kultury i kolektywu ZAKŁAD.magazyn.
Wrocławski Instytut Kultury ➳ instytutkultury.pl/
ZAKŁAD.magazyn ➳ www.zakladmagazyn.pl/

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →