Okna dla Ukrainy - benefit | Przybysz/Rogiński | Shofar | Hania Rani | Pokusa | Dziczka

Okna dla Ukrainy – benefit | Przybysz/Rogiński | Shofar | Hania Rani | Pokusa | Dziczka

14 stycznia 2023, Sobota

Klub SPATiF

Aleje Ujazdowskie 45, Warszawa

Start: godz. 19:00

Podziel się:

W te zimowe dni dobrze podzielić się ciepłem z tymi, którzy go potrzebują! Takie ciepło w domu daje projekt OKNO fundacji BRDA https://pomagam.pl/projektokno – to zbiórka okien z odzysku, które trafiają do odbudowywanych ukraińskich domów i pozwalają zamieszkać w bezpiecznych domach i mieszkaniach tym, którzy stracili najwięcej – osobom uchodźczym, które potrzebują podstawowego schronienia i mieszkańcom i mieszkankom Ukrainy, którzy zostali lub wrócili do swoich domów. Do tej pory fundacja wysłała 638 okien do organizacji społecznych w Ukrainie – kolejna zbiórka rusza w lutym!
Zagrają:
𝗡𝗔𝗧𝗔𝗟𝗜𝗔 𝗣𝗥𝗭𝗬𝗕𝗬𝗦𝗭 / 𝗥𝗔𝗣𝗛𝗔𝗘𝗟 𝗥𝗢𝗚𝗜𝗡́𝗦𝗞𝗜
𝗣𝗢𝗞𝗨𝗦𝗔
𝗦𝗛𝗢𝗙𝗔𝗥
𝗗𝗭𝗜𝗖𝗭𝗞𝗔
𝗛𝗔𝗡𝗜𝗔 𝗥𝗔𝗡𝗜
Wizualizacje: 𝗔𝗿𝘁𝗣𝗼𝗹𝗲, 𝗞𝗿𝘆𝘀𝘁𝘆𝗻𝗮 𝗗𝗼𝗯𝗿𝘇𝗮𝗻́𝘀𝗸𝗮
Poezja: 𝗜𝗿𝘆𝗻𝗮 𝗠𝘂𝗹𝘆𝗮𝗿𝗰𝗵𝘂𝗸, 𝗢𝗹𝗲𝗻𝗮 𝗭𝗼𝘁𝘀 / 𝗔𝗹𝗲𝘅𝗲𝘆 𝗩𝗼𝗿𝘀𝗼𝗯𝗮
Prowadzenie: 𝗧𝗮𝗿𝗮𝘀 𝗚𝗲𝗺𝗯𝗶𝗸 (Solidarny Dom Kultury “Słonecznik”)
Bilety-cegiełki: 60 / 80 / 100 zł
Autorka plakatu: Klaudia Kozińska
__________________________________
𝗡𝗔𝗧𝗔𝗟𝗜𝗔 𝗣𝗥𝗭𝗬𝗕𝗬𝗦𝗭 / 𝗥𝗔𝗣𝗛𝗔𝗘𝗟 𝗥𝗢𝗚𝗜𝗡́𝗦𝗞𝗜
facebook.com/raphaelroginskimusician
facebook.com/NataliaPrzybyszOfficial
Spotkanie dwóch tak twórczych i oryginalnych osobowości polskiej sceny muzycznej, Natalii Przybysz – wokalistki kompozytorki, autorki tekstów i jednego z najciekawszych obecnie kobiecych głosów na tejże scenie oraz Raphaela Rogińskiego – wybitnego i wszechstronnego gitarzysty, improwizatora, kompozytora, animatora kultury i badacza folkloru muzycznego, to będzie prawdziwa uczta dla koneserów muzyki, którą można odbierać na wielu płaszczyznach i poziomach.
𝗣𝗢𝗞𝗨𝗦𝗔
facebook.com/pokusa.tnt
Trio Pokusa w składzie Natan Kryszk, Tymek Bryndal i Teo Olter istnieje od 2012 roku i od tego czasu doskonale sobie radzi na polskiej – i nie tylko – scenie jazzowej. W tym czasie zespół zagrał wiele koncertów, wystąpił na różnych festiwalach, wydał 3 autorskie albumy i zainicjował liczne kooperacje z muzykami polskiej sceny improwizowanej i jazzowej.
𝗦𝗛𝗢𝗙𝗔𝗥
facebook.com/shofarplanet
Zespół Shofar od 2007 roku tworzą Raphael Rogiński, Mikołaj Trzaska i Macio Moretti. Od początku swojej działalności na jego program składają się utwory związane z mistyczną tradycją żydowską.
𝗗𝗭𝗜𝗖𝗭𝗞𝗔
www.facebook.com/profile.php?id=100063643206895
Dziczka (ukr. Дичка) zespół powstały w 2006 roku w Warszawie w grupie przyjaciółek, miłośniczek muzyki tradycyjnej. Repertuar grupy stanowią tradycyjne wiejskie pieśni – obrzędowe, liryczne, religijne – z różnych regionów Ukrainy oraz Podlasia. W swoich interpretacjach śpiewaczki starają się zachować oryginalne dialekty oraz charakter i sposób wykonania.
W zespole uczestniczą Tetiana Sopiłka, Maniucha Bikont, Justyna Czerwińska, Maria Puzyna, Ewa Winiarska i Agata Wróbel.
𝗛𝗔𝗡𝗜𝗔 𝗥𝗔𝗡𝗜
facebook.com/haniaranimusic
Hanna Raniszewska – pianistka, kompozytorka i wokalistka. Od 2019 roku związana z brytyjską wytwórnią Gondwana Records (albumy “Esja”, “Home” i “Music For Film and Theatre”) i od 2021 z niemieckim wydawnictwem Deutsche Grammophon (album “Inner Symphonies”). Laureatka 6 nagród Fryderyk (2020, 2021, 2022) . Otrzymała nominację do Paszportów Polityki (2019), tytuł „Odkrycia roku” Bestsellerów Empiku (2020) oraz nagrodę Gazety Wyborczej Sanki (2019), przyznawaną przez dziennikarzy dla najciekawszej nowej twarzy na rodzimym rynku muzycznym. Autorka muzyki do filmów Michele Mally “Delirious Venice”, Piotra Domalewskiego „Jak najdalej stąd”(2020) i Aleksandry Potoczek „xABo: Ksiądz Boniecki”(2020), oraz filmów krótkometrażowych w reżyserii: Jana P. Matuszyńskiego (cykl “W domu” dla HBO Polska) i Małgorzaty Szumowskiej (dla Miu Miu).

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →