METAL FEST | TORUŃ

METAL FEST | TORUŃ

10 listopada 2024, Niedziela

Lizard King Toruń

Kopernika 3, Toruń

Start: godz. 18:00

Podziel się:

Zapraszamy na wyjątkowy koncert METAL FEST podczas którego zagrają TURBO + TSA (MNKWL) + FALSE EXPERIENCE już 10 listopada (niedziela) 2024 roku w klubie Lizard King Toruń.

🔥TURBO:

🔹www.facebook.com/Turbo.Band.official

🗣️Grupa powstała w styczniu 1980 roku w Poznaniu, a jej liderem jest wybitny polski gitarzysta Wojciech Hoffmann. Formacja posiada w swoim dorobku sporo wydawnictw, w tym dwanaście albumów studyjnych. Wśród nich znajdują się “Dorosłe dzieci”, “Kawaleria szatana”, “Ostatni wojownik”, “Strażnik światła” i jak dotąd ostatnia płyta studyjna grupy “Piąty żywioł”. Zespół zagrał tysiące koncertów w Polsce, biorąc udział w wielu istotnych festiwalach rockowych i metalowych. Grupa kilkukrotnie wyjeżdżała koncertować poza granice ojczyzny, między innymi do Austrii, Czech, Irlandii, Niemiec, Słowacji, Szwecji, Wielkiej Brytanii, a ostatnio także do Rosji. W trakcie swojej kariery grupa miała przyjemność grać na tej samej scenie między innymi z takimi wykonawcami jak: Hanoi Rocks, Pretty Maids, Helloween, Running Wild, Overkill, Kreator, Citron, Sepultura, Deep Purple, Uriah Heep.

🔥TSA (MNKWL):

🔹www.facebook.com/tsa.MNK

🗣️Zespół TSA MNKWL, to współczesne wcielenie legendarnego zespołu TSA, który jako pierwszy w historii, wykonywał w Polsce muzykę heavy metal. Był on w latach 80-tych ubiegłego wielu, niekwestionowanym muzycznym i scenicznym wzorem dla setek rodzimych zespołów, grających ciężką odmianę rocka. TSA królowało na wszystkich festiwalach, a jego koncerty w tzw. klasycznym składzie (Marek Kapłon – dr, Stefan Machel – g, Janusz Niekrasz – b, Andrzej Nowak – g i Marek Piekarczyk – v) przyciągały ogromne tłumy fanów. Do kanonu polskiej muzyki rockowej weszły płyty: “LIVE” (1983), “TSA” (1983), ale w szczególności “HEAVY METAL WORLD” (1984). Zawierały one legendarne przeboje grupy, m.in.: “Chodzą ludzie”, “Mass Media”, “51”, “Bez podtekstów”, “Trzy zapałki”, “Ty On Ja”, “Kocica”, “Maratończyk”, “Alien” czy “Heavy Metal Świat”. Po licznych perturbacjach i zawieszeniu działalności w latach 90-tych, TSA powróciło na scenę na przełomie wieku w klasycznym składzie. Zespół wydał znakomicie przyjętą, premierową płytę “PROCEDER” (2004), lecz w kolejnych latach popadał w coraz większy marazm twórczy i coraz wyraźniejszy konflikt na linii Piekarczyk-Nowak. Doprowadziło to w 2018 roku do odejścia z zespołu Marka Piekarczyka, a nowym wokalistą TSA został Damian Michalski.

🔥False Experience:

🔹www.facebook.com/falseexperience

🗣️Rock’n Roll Outlaw z Poznania. Skład totalnych popaprańców, opierających swoją muzykę na przełomie lat 80-tych i 90-tych. W 2020 wydali pierwsze EP “Black Heart”, a swoją muzyką nawiązują bezpośrednio do zespołów pokroju Skid Row, Alice in Chains, czy Mötley Crüe. Obecnie pracują nad pełnoprawnym debiutem. Na scenie to maszyna wracająca do brudnych sal lat 90. To odklejone towarzystwo pozwoli Wam na wszystko, róbcie co chcecie.

 

METAL FEST | TORUŃ | 10 listopada 2024, Niedziela, Lizard King Toruń

Biletomat.pl
80 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →