MARIKA w KontenerART 02.06

MARIKA w KontenerART 02.06

2 czerwca 2023, Piątek

KontenerART

Ewangelicka, Poznań

Start: godz. 20:00

Podziel się:

15 kwietnia to drugi dzień 15 odsłony KontenerART. W tym roku kończymy 15 lat, z tej okazji otwieramy się koncertem RAT KRU i Mariki. 🥳🥂🎂
Link do wydarzenia: www.facebook.com/events/545842104175666
A dzień wcześniej RAT KRU:
www.facebook.com/events/569439578393342

Królowa polskiego dancehallu wraca do gry! Po kilku latach fonograficznej ciszy, ukazuje się „CYKL”, szósty długogrający album Mariki. Od początku swojej drogi dała poznać się swoim odbiorcom za sprawą mocnej nawijki. Jako debiutantka zaczęła występować w klubach muzycznych z DJ-ami z branży, by wydeptać swoją drogę i dotrzeć na największe festiwalowe sceny, nie tylko w Polsce. Marikę, jako estradową postać (w imponujących warkoczykach) zapewne znają uczestnicy przeróżnych festiwali. Artystka występowała m.in. na Festiwalu Top Trendy, Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki, Life Festival, Poland Rock, Open’er i wielu innych. Wielokrotnie występowała także ze swoją twórczością na scenach za granicą m.in. na Colours of Ostrava, Expo w Shanghai i Mediolanie oraz dawała koncerty w USA (m.in. w legendarnym Congress Theater w Chicago), Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji.
Była pierwszą wokalistką wykonującą styl reggae-dancehall w Polsce na dużą skalę. Jako prekursorka przebiła się z tym stylem muzycznym do mainstreamu, wydając singiel pt. „Moje serce”. Utwór ten stał się hitem i zaczęto o niej mówić „Pierwsza Dama Polskiego Dancehallu”. Potem było 5 dalszych długogrających albumów, równie ciepło przyjętych przez publiczność. Najnowszy album nie zbacza z tego kursu, ale też dodaje wiele nowego; płyta zawiera kilkanaście utworów kipiących od basu, perkusji i energii. Są rzeczy które z siebie trzeba wyskakać, wyrzucić w ekstatycznym tańcu. Za produkcję muzyczną odpowiedzialni są KARAŚ, KWAZAR, duet SARAPATA, BUSLAV, SHAIBA, TEIELTE, SZATT, MAREK PIOTROWSKI. Gatunkowo Marika łączy ambitną taneczną elektronikę, dancehall, afrobeat i pop, nawija i śpiewa. Utwory na płycie dotyczą pogłębiania relacji ze sobą i światem, zadają pytania o samoakceptację, kobiecość, dojrzałość i znajdowanie sobie miejsca w rzeczywistości konsumpcyjnego przesytu.
VIDEO
www.youtube.com/watch?v=i6bc6i1AkL8
www.youtube.com/watch?v=NIDjxQ5RHYs
www.youtube.com/watch?v=b991oJL5DU4

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →