Laure Boer – Gałgał – Wojtek Kurek | 23.06 | Chmury

Laure Boer – Gałgał – Wojtek Kurek | 23.06 | Chmury

23 czerwca 2023, Piątek

Chmury

11 listopada 22, Warszawa

Start: godz. 19:00

Podziel się:

Berlińscy muzycy Laure Boer i Gałgał jadą do Polski na kilka koncertów związanych z wydaniem płyty. A ich gościem na Chmurach będzie wspaniały Wojtek Kurek ze swoimi fascynującymi preparowanymi perkusjami!
Gałgał prezentuje swój debiutancki album “Ich schwöre ich hab Angst” w berlińskiej wytwórni “Abstand”. Występując z szeregiem syntezatorów modularnych Gałgał tworzy swój własny deliryczny i ultrakompleksowy świat rytmiczny. Laure Boer prezentuje swój nowy album “Les cités englouties” wydany przez berlińską wytwórnię Kashual Plastik, a także nową EP-kę “Chicanes” wydaną przez Kolala Prod., nowy imprint prowadzony przez jej 8-letnią córkę. Laure opowie o swoich szeroko zakrojonych eksperymentach z hałasem i samodzielnie skonstruowanymi obiektami światłoczułymi.
Dołączcie do nas 23 czerwca, nie możemy się doczekać, żeby Was wszystkich poznać 🙂
𝗟𝗔𝗨𝗥𝗘 𝗕𝗢𝗘𝗥
laureboer.com/
@laureboer
Laure Boer jest multiinstrumentalistką mieszkającą w Berlinie. Jej muzyka inspirowana jest muzyką noise i tradycyjnym folkiem. Jej występy to hipnotyczne improwizacje wokół tradycyjnych instrumentów, elektroakustycznych i DIY-elektronicznych obiektów, a czasem także głosu, śpiewającego lub recytującego w jej ojczystym języku francuskim. Współpracowała z Rabih Beaini, Auspicious Family, Dj Die Soon, Diane Barbé, Luise Volkmann i wieloma innymi, a także odbyła kilka rezydencji, takich jak Nusasonic w Manili/PH (CTM/Goethe Institut/Musicboard Berlin), czy Sound Art Lab w Danii, instytucja mieszcząca się w dawnych laboratoriach Bang&Olufsen. Grała na WSK Festival, Filipiny, Dokumenta fifteen, w ARTE TV i koncertowała solo i w różnych konstelacjach duetów i trio w Polsce, Czechach, Danii, Szwecji, Francji, Hiszpanii. Wydają ją wytwórnie Kashual Plastik, Chinabot, Otomatik Muziek i The Wire Magazine. Nowy album winylowy nakładem Kashual Plastik ukaże się w 2023 roku.
𝗚𝗔Ł𝗚𝗔Ł
soundcloud.com/gaougow
lansonor.bandcamp.com/album/lan010-bojtun-ep
GAŁGAŁ to solowy projekt berlińskiego muzyka i projektanta dźwięku Michała Krajczoka. Jego twórczość opiera się zarówno na kompozycji, jak i improwizacji z osobliwym podejściem do syntezy modularnej. Jego procedury muzyczne wywodzą się z zajęcia przeciwnymi biegunami racjonalności i irracjonalności oraz skłaniania się ku idei bezcelowości i nicości w sztuce i muzyce. Zgodnie z tym Michał bawi się różnymi warstwami pewności i niepewności, organizując kategorie muzyczne na zdeterminowane i niezdeterminowane, podkreślając możliwość porażki i napięcia związanym z błędami. GAŁGAŁ będzie w Polsce na Record Release Tour, jego nowy album “Ich schwöre ich hab Angst” ukaże się na winylu 21 czerwca.

𝗪𝗢𝗝𝗧𝗘𝗞 𝗞𝗨𝗥𝗘𝗞
www.wojtekkurek.com
Perkusista, improwizator, miłośnik muzyki elektroakustycznej i preparacji w max/msp. zagra wam na małym zestawie perkusyjnym preparowanym przez patch zrobiony w maxie, który został przygotowany na seminarium i koncert w krakowskiej akademii muzycznej (2023). patch inspirowany jest taśmą. cyfrowe tape loop’y przekształcają dźwięk perkusji przyspieszając go lub spowalniając, wędruje on później przez szereg, filtrów (np formanty) i kolejne poziomy loop’ów.

𝗕𝗜𝗟𝗘𝗧𝗬 35 PLN
przedsprzedaż

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →