Kosmos w Szkole 2022. Misja: Ziemia - w trosce o planetę

Kosmos w Szkole 2022. Misja: Ziemia – w trosce o planetę

15 października 2022, Sobota

Planetarium Centrum Nauki Kopernik

Wybrzeże Kościuszkowskie 20, Warszawa

Start: godz. 11:00

Podziel się:

🚀Odkrywaj z nami tajemnice kosmosu i inspiruj się by wprowadzać je do swoich zajęć edukacyjnych. Zapraszamy wszystkie osoby zajmujące się edukacją, i mające w swoim sercu specjalne miejsce na tematykę kosmiczną, na konferencję Kosmos w Szkole!
Kosmos w Szkole 2022
„Misja: Ziemia – w trosce o planetę”
🎓 Zajmujesz się edukacją? Interesuje Cię tematyka kosmiczna, ale nie wiesz, jak włączyć ją do nauczania? Weź udział w naszym wydarzeniu! Przez dwa dni będziemy się uczyć, jak kosmiczne wątki wprowadzać na zajęcia, a także gdzie szukać wartościowych informacji i eksperymentować. Nasze propozycje oprzemy na materiałach edukacyjnych Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), tematach poruszanych na najnowszej wystawie Centrum Nauki Kopernik „Przyszłość jest dziś” oraz na współpracy z aktywnymi edukatorami z całej Polski. Wszystko to w możliwie najbardziej praktyczny sposób. Zarezerwuj sobie weekend 15–16 października!
Hasło tegorocznego wydarzenia to „Misja Ziemia: w trosce o planetę”. Czy w przyszłości nasz glob pozostanie tą samą planetą? Jakie szanse na dalsze komfortowe życie mamy my, a jakie – następne pokolenia? Na jakie planety pozasłoneczne czy księżyce planuje podróże ESA? Jak zaprojektować najbardziej zrównoważone i przyjazne dla całej przyrody ludzkie osiedla? To ważkie pytania, które często zadaje nam młodzież. To także aktualne kierunki rozwoju ESA. I wreszcie tematykę tę podejmuje najnowsza wystawa Centrum Nauki Kopernik „Przyszłość jest dziś”, na której obecne są wątki takie jak nadmierna emisja CO2 do atmosfery, globalne ocieplenie, rosnące zanieczyszczenie powietrza, wód i gleb, masowe wymieranie gatunków roślin i zwierząt, a wraz z nim zanikanie całych ekosystemów, niepohamowana eksploatacja zasobów naturalnych czy miasta przyszłości. Nie pozostawajmy bezczynni, odpowiadajmy na potrzeby dzisiejszej młodzieży i przyszłych pokoleń rozsądnie oraz w zgodzie z najnowszymi badaniami. Bądź z nami!
Uczestnicząc w wydarzeniu, możesz liczyć na:
⚫️ weekend wypełniony aktywnościami;
⚫️ spotkania z ekspertami i ekspertkami;
⚫️ szkolenie o łącznym wymiarze 10 godzin zegarowych;
⚫️ inspiracje i ciekawe tematy oraz materiały, które Twoi uczniowie i uczennice docenią na zajęciach;
⚫️ certyfikat z listą umiejętności zdobytych podczas zajęć;
⚫️ wyżywienie;
⚫️ nocleg (noc 15/16 października) oraz zwrot kosztów przejazdu, jeśli jesteś spoza Warszawy (zgodnie z Regulaminem wydarzenia).
Wydarzenie odbywa się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Udział w nim jest bezpłatny. Zapisy trwają do 11 października.
Więcej informacji na stronie:
www.kopernik.org.pl/wydarzenia/kosmos-w-szkole

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →