Franciszek Pospieszalski Trio | Jazz Po Polsku Live Sessions #JazzSession138

Franciszek Pospieszalski Trio | Jazz Po Polsku Live Sessions #JazzSession138

11 grudnia 2022, Niedziela

BARdzo Bardzo

Nowogrodzka 11, Warszawa

Start: godz. 16:00

Podziel się:

Zapraszamy na koncert znakomitego polskiego kontrabasisty jazzowego – Franciszka Pospieszalskiego!
🎵SKŁAD:
Franciszek Pospieszalski – kontrabas, gitara basowa
Franciszek Raczkowski – fortepian
Bartosz Szablowski – perkusja
🎵 PLAN WIECZORU:
🕖 20:00 ▶ Koncert & Rozmowa z Artystą
MIEJSCE: ul. Nowogrodzka 11, Warszawa
BILETY: koncert ▶ 60zł
🎵 O PROJEKCIE:
Zespół prezentuje autorskie kompozycje Franciszka Pospieszalskiego. Wpływy muzyczne stawiają na równi jazz, improwizację i klasyczne impresjonistyczne brzmienia muzyki fortepianowej. Zespół na początku lutego 2019 roku wydał swoją pierwszą płytę “Accumulated Thoughts”. Zespół jest laureatem festiwali Jazz Juniors 2019 i Krokus Jazz 2020.
🎵 O ARTYSTACH:
Franciszek Pospieszalski – kontrabas, gitara basowa, kompozycje
Kontrabasista pochodzący z muzycznej rodziny. Licencjat duńskiego Rhythmic Music Conservatory. Absolwent PSM II st. im. Józefa Elsnera w Warszawie. Uczęszczał również do szkoły muzycznej z Wydziałem Jazzu na ul. Bednarskiej.a W 2018 roku ukończył studia magisterskie na Akademii muzycznej w Katowicach na wydziale jazzu. Jest muzykiem i kompozytorem czynnie działającym w wielu międzynarodowych jak i lokalnych zespołach jako sideman, a także lider kilku swoich projektów.
W 2017 r. wydał autorską debiutancką płytę “1st level” ze swoim zespołem Franciszek Pospieszalski Sextet. Franciszek. W 2019 wydał płytę „Accumulated Thoughts” wraz ze swoim Trio. W 2021 powstała druga płyta sextetu Franciszka Pospieszalskiego pt. „Second Step”. Franciszek Pospieszalski jest laureatem nagrody Złoty Kontrabas im. Andrzeja Cudzicha, którą otrzymał na konkursie Jazz Juniors 2019. W 2020 roku wraz ze swoim trio otrzymał nagrodę specjalną na konkursie Krokus Jazz Festiwal. W 2022 roku otrzymał stypendium programu „Młoda Polska” Narodowego Centrum Kultury.
Franciszek Raczkowski – fortepian
Pianista wrażliwy na każdy detal. Impresjonista. Improwizator, w niezwykły sposób wplatający w swój język improwizacji idiom klasycznej pianistyki, z którego wywodzi się jego tożsamość. Jego grę można usłyszeć na kilku różnorodnych stylistycznie albumach (m. in.’Time’ Przemka Kleczkowskiego i 'Hala’ zespołu Królestwo Beskidu), oraz w muzyce zespołów Vibe Quartet, Follow Dices, z którymi zdobył wiele nagród (Krokus Jazz Festival, Hanza Jazz Festival, Sibiu Jazz). Jest również laureatem VIII Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Jego debiutancki album (Franciszek Raczkowski Trio – Apprentice, wydawnictwo ForTune), zyskał wiele przychylnych opinii w środowisku muzycznym – Jan Ptaszyn Wróblewski stwierdził, że to muzyka z wielkimi nadziejami na przyszłość. Ta sama muzyka znalazła się, obok nagrań Sławka Jaskułke, Leszka Możdżera i Michała Tokaja, w japońskim wydaniu zestawiającym dokonania polskich pianistów (Polish Pianism, wydawnictwo CorePort, 2017).
Bartosz Szablowski – perkusja
Naukę gry na perkusji rozpoczął w 10 roku życia. W 2018 ukończył licencjat na Akademii Muzycznej
w Katowicach (Jazz i muzyka estradowa) w katedrze dr Adama Buczka. Laureat wielu międzynarodowych konkursów. Magister konserwatorium w Odense. Współtworzy między innymi: Rasp Lovers, PE Quartet czy zespół Kinga
🔧 Organizacja & produkcja:
Gniewomir Tomczyk | Jazz Session
tel. 784-691-601
gniewomir. tomczyk@gmail. com
Jakub Krzeszowski | Jazz Po Polsku
jazzpopolsku@gmail.com
___________________________
Koncert odbędzie się w ramach projektu JAZZ PO POLSKU „Live Sessions for China and Korea 2022”, w ramach którego publiczność będzie miała okazję nie tylko posłuchać autorskiej muzyki czołowych polskich jazzmanów, ale także wziąć udział w nagraniach koncertów. Zarejestrowane w formie audio i wideo występy zostaną następnie wydane w azjatyckich serwisach streamingowych
Projekt został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Patronat honorowy nad projektem objął Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Rafał Trzaskowski, Instytut Polski w Pekinie, Konsulat Generalny RP w Kantonie, Konsulat Generalny RP w Szanghaju.
Partnerami projektu są: Fundacja Instytut Dyplomacji Gospodarczej, Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu, Stowarzyszenie Pomorskie w Chinach, Fundacja BARdzo Bardzo, Jazz Session, Jassmine.
Patroni medialni: Radio Nowy Świat, Magazyn Jazz Forum, Jazzsoul, Chiny24.com.pl, Radio Jazz Po Polsku.
www.jazzpopolsku.pl

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →