Dom Tańca Kraków | spotkania z kulturą tradycyjną | warsztaty prowadzi Katarzyna Chodoń

Dom Tańca Kraków | spotkania z kulturą tradycyjną | warsztaty prowadzi Katarzyna Chodoń

16 marca 2023, Czwartek

Strefa

Św. Tomasza 31, Kraków

Start: godz. 20:15

Podziel się:

StrefaEtno 🔸 #DomTańcaKraków 🔸 spotkania z kulturą tradycyjną 🔸 czwartki 🔸 20:15 – 21:15 🔸 prowadzi Katarzyna Chodoń 🔸
🔸składka: 10 zł 🔸 [cover photo: fot. Wojciech Sulej/Magda Rymarz]
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :
Zapraszamy do współtworzenia grupy kultywującej dawne obrzędy i tradycje. Na spotkaniach zgłębiamy pieśni i tańce, gwarę, elementy stroju, a spoiwem łączącym je wszystkie jest cykliczność roku obrzędowego: będą i sobótki, i żniwne i okrężne, kolędowanie czy babski comber.
Zapraszamy wszystkich pragnących nawiązać głębszy kontakt z miejscem, w którym żyją – a także tych, którzy na dłużej lub krócej odwiedzają Kraków i są ciekawi jego zapomnianych nierzadko obyczajów. Zapraszamy entuzjastów kultury tradycyjnej, etnografii, historii, muzykantów, tancerzy. Jesteśmy otwarci na osoby w każdym wieku: młodzież, studentów, pracujących i emerytów. Członkowie grupy stale współpracują przy organizacji tradycyjnych wydarzeń z takimi instytucjami jak Muzeum Krakowa, Towarzystwo Przyjaciół Bronowic, czy Stowarzyszenie Rozstaje.
🔸🔸🔸 Liczba miejsc ograniczona: 16 osób na grupę 🔸🔸🔸
Zapisy przez formularz: forms.gle/ZrFF1gM6Q3r8sUNc9
: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : :
Katarzyna Chodoń – Folklorystka, śpiewaczka, edukatorka tańców i pieśni tradycyjnych w nurcie polskiego Domu Tańca. Współpracuje z instytucjami kulturalnymi przy projektach związanych z edukacją regionalną i archiwizacją przejawów dawnej kultury ludowej. Obecnie opracowuje Bronowickie Archiwum Muzyczne “A w Bronowicach grajo!” we współpracy z krakowską Dzielnicą VI- Bronowice. Redaktorka podcastu “Wszyscy jesteśmy ze Wsi” od 2020 r. Stypendystka MKiDN “Kultura w Sieci” z projektem “Bestiariusz Krakowski” (2020), Miasta Kraków “Kultura Odporna” (2021). Związana ze Stowarzyszeniem Folkowisko od 2014 r. Wokalistka w zespołach kultywujących tradycje muzyczne polskie i słowiańskie z dbałością o kontekst muzyki tradycyjnej (Kapela Kasi Chodoń, SWADA, Tadirindum).
FB: www.facebook.com/kasiachodon

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →