DISNEY. KRÓL LEW | FILM Z MUZYKĄ NA ŻYWO

DISNEY. KRÓL LEW | FILM Z MUZYKĄ NA ŻYWO

26 maja 2024, Niedziela

Tauron Arena Kraków

Stanisława Lema 7, Kraków

Start: godz. 17:00

Podziel się:

📢 DISNEY. KRÓL LEW – FILM Z MUZYKĄ NA ŻYWO na 13. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie! 📢
🦁 Już 26 maja 2024 roku w TAURON Arena Kraków zobaczymy oryginalną wersję Króla lwa z 1994 z pełną ścieżką dźwiękową Hansa Zimmera w wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej oraz połączonych chórów Filharmonii Krakowskiej i Pro Musica Mundi. Artystów poprowadzi ceniony dyrygent Erik Ochsner.
————-
👉 Oryginalna wersja Króla lwa z 1994 roku zawiera niezapomnianą muzykę skomponowaną przez wielokrotnie nagradzany zespół. Autorami piosenek są Elton John i Tim Rice – obaj uhonorowani zarówno Oscarem, jak i Grammy. Partyturę skomponował zdobywca Oscara i Grammy Hans Zimmer, a aranżacje afrykańskich partii wokalnych są dziełem nagrodzonego Grammy południowoafrykańskiego producenta i kompozytora Lebo M.
👉 Mimo upływu trzydziestu lat od premiery oryginalna wersja Króla lwa pozostaje w czołówce najbardziej dochodowych filmów animowanych. O sile oddziaływania tej opowieści mogą świadczyć zainspirowane nią dzieła kultury, takie jak gry wideo, nominowany do Grammy album Beyoncé czy musical wystawiany wiele tysięcy razy – między innymi na scenach Nowego Jorku, Los Angeles i Londynu. Dzięki temu osadzona w realiach Afryki Wschodniej historia dotarła do szerokiej publiczności, uwrażliwiając na piękno naturalnego krajobrazu i wartość przyjaźni.
👉 Po kilkuletniej przerwie Festiwal Muzyki Filmowej ponownie zaprosi publiczność do największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce. Tauron Arena Kraków to nowoczesna przestrzeń pozwalająca organizatorom na pełen rozmach realizacyjny. W koncercie będzie mogło wziąć udział ponad jedenaście tysięcy osób.
👉 Więcej informacji na www.fmf.fm
Organizatorzy FMF: Miasto Kraków, KBF, RMF Classic.
Partner Strategiczny FMF: Galeria Kazimierz.
Partner FMF: Naree.
Partner Główny wydarzenia Disney. Król lew – film z muzyką na żywo: TAURON Arena Kraków.
Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów 10-lecia TAURON Areny Kraków.
Pokaz na licencji Disney Concerts. © 2024 Disney. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zadanie publiczne jest finansowane ze środków Miasta Krakowa.
—————-

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →