„Wystawa z klasą”! Lekcje galeryjne dla grup szkolnych | oferta MCK

„Wystawa z klasą”! Lekcje galeryjne dla grup szkolnych | oferta MCK

6 grudnia 2022, Wtorek

Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie

Rynek Główny 25, Kraków

Start: godz. 11:00

Podziel się:

📯 Zapraszamy na lekcje galeryjne do Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie (Rynek Główny 25) przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Wszystkie zajęcia dostosowujemy do potrzeb grup integracyjnych i sugestii nauczyciela. Prowadzimy lekcje w językach polskim, angielskim, francuskim, ukraińskim i rosyjskim.
✨ Tematyka zajęć edukacyjnych odpowiada podstawie programowej, uwzględniając zmiany związane z aktualną reformą systemu oświaty, a także uzupełnia i poszerza zawarty w niej zasób wiadomości. Prezentowane treści dostosowujemy do wieku uczestników.

Lekcja galeryjna składa się z dwóch części:
🔹 aktywne zwiedzanie ekspozycji z przewodnikiem, w trakcje którego uczestnicy podejmują wspólną pracę nad zrozumieniem treści i kontekstów wystawy;
🔹 działania kreatywne, na które składają się rozwiązywanie ścieżki edukacyjnej lub kart zadań, praca w grupach albo warsztaty plastyczne.

Aktualnie prowadzimy zajęcia na wystawach:
🔹 „Domowroty. Włodzimierz Puchalski”
🔹 „W Ukrainie. Justyna Mielnikiewicz”.

🙌 W celu zapisania się na lekcję galeryjną prosimy o kontakt mailowy (warsztaty@mck.krakow.pl) co najmniej na tydzień przed planowanymi zajęciami. Zajęcia prowadzimy jedynie w czasie prezentacji wystaw. Lekcje odbywają się od poniedziałku do piątku i trwają od 60 do 90 minut.
⭐️ Prowadzone są przede wszystkim w przestrzeni ekspozycyjnej Galerii MCK, a także w sali edukacyjnej. Mogą być zakończone zajęciami plastycznymi (dzieci młodsze). Lekcje odbywają się dla grup maksymalnie 25 osób, w przypadku większej ilości osób grupa zostanie podzielona.
🔥 Koszt lekcji galeryjnej wynosi 5 zł od uczestnika.

👉 Jeżeli mają Państwo pytania zapraszamy do kontaktu: e-mail: warsztaty@mck.krakow.pl.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →