Wystawa "Spotkania z Naturą" - Igor Bryzek | Sztuka Wrażliwości

Wystawa „Spotkania z Naturą” – Igor Bryzek | Sztuka Wrażliwości

1 grudnia 2022, Czwartek

Warsztaty Kultury

Grodzka 5a / Grodzka 7, Lublin

Start: godz. 9:00

Podziel się:

Serdecznie zapraszamy na wystawę pt. „Spotkania z Naturą”. Jej autorem jest Igor Bryzek – 18-letni autystyczny artysta, który zachwyca swoim malarstwem pełnym niezwykłych form i kolorów. Jego wielkoformatowe pastele, przepełnione emocjami i twórczą ekspresją, są przykładem niezwykłej wyobraźni.
Igor jest osobą w spektrum z niepełnosprawnością intelektualną, lubi słuchać muzyki, chodzić po górach, wspina się, pływa, jeździ na rowerze, ale od najmłodszych lat jego największą pasją jest rysowanie. Od 3 lat, pod okiem Katarzyny Żaczek, tworzy w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej. Jego prace były wystawiane w Galerii Bielskiej BWA oraz w galerii Debiutantów na Akademii Techniczno–Humanistycznej w Bielsku-Białej.
Malarstwo Igora Bryzka to świat wyobraźni, niezwykłe formy i kolory, poprzez które młody artysta wyraża swoje emocje i trudne nieraz relacje ze światem wokół. – Agata Smalcerz –historyk sztuki, kurator, dyrektor Galerii Bielskiej BWA.
Ulubionym tematem jego prac są motywy zwierzęce i roślinne, intensywnie wybarwione pastelami i przesycone tajemnicą. – Wiktoria Michalik, Akademia Techniczno–Humanistyczna BB.
🔹🔹🔹
Informacje praktyczne
Kiedy: 1–31 grudnia 2022 (od poniedziałku do piątku oraz wyłączając Święta Bożego Narodzenia), godz. 9.00–17.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, Grodzka 7 – korytarz
Wstęp wolny.
Projekt „Sztuka Wrażliwości” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
🔹🔹🔹
Sprawdź harmonogram wydarzeń przyjaznych osobom w spektrum autyzmu w grudniu:
warsztatykultury.pl/wydarzenia-przyjazne…/

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →