Wolfheart + Before The Dawn, Hinayana / 21 XI 2023 / Warszawa

Wolfheart + Before The Dawn, Hinayana / 21 XI 2023 / Warszawa

21 listopada 2023, Wtorek

Klub Hydrozagadka

11 listopada 22, Warszawa

Start: godz. 18:00

Podziel się:

🇵🇱 21 listopada w Warszawie i 22 listopada w Krakowie doświadczycie trzech wcieleń melodyjnego death metalu. Najbardziej motoryczny z zestawu Wolfheart promuje “King of the North” z 2022 r., flirtujący z gotykiem Before the Dawn wyda powrotny “Stormbringers” 30 czerwca, a Hinayana (EP-ka “Death of the Cosmic” wyszła dwa lata temu) chętnie zakręca w stronę doom metalu.
🇬🇧 Witness three different approaches to melodic death metal by Wolfheart, Before The Dawn and Hinayana!
𝗪𝗢𝗟𝗙𝗛𝗘𝗔𝗥𝗧 🇫🇮 melodic death metal:
Z Wolfheart nie ma miękkiej gry – to death metal z wyjątkowo dobitnie zaakcentowanymi melodiami, z dosyć intensywną ekspozycją podniosłych czystych wokali, ale nie spodziewajcie się tu delikatności. Grupa z północy Europy operuje riffami, których brzmienie i motoryka stoją w jednym rzędzie nie tylko z death, ale również z black metalem. Do tego chętnie urozmaica brutalną tkankę utworów pierwiastkami z rewirów progmetalowych, a czasami – aby zwiększyć pompatyczność i powagę muzyki – sięga także po wątki orkiestrowe. Taki właśnie jest dobrze zrobiony metal ekstremalny: ciężki, zróżnicowany i zmierzający w różne strony.
www.facebook.com/WolfheartRealm
www.youtube.com/watch?v=VdiDYcqhENg
www.instagram.com/wolfheartofficial/
𝗕𝗘𝗙𝗢𝗥𝗘 𝗧𝗛𝗘 𝗗𝗔𝗪𝗡 🇫🇮 melodic death/gothic metal:
W pewnym momencie wydawało się, że już nie wrócą z tamtego świata, bo odmeldowali się na osiem lat, ale na szczęście jest inaczej. Before the Dawn już 30 czerwca wydadzą pierwszy album od 2012 roku, a single potwierdzają, że ich sprawność jest tak samo zabójcza, jak przedtem. Ta grupa to wręcz wzorowy przykład na to, że można znaleźć wspólną wrażliwość między potężnymi tąpnięciami melodyjnego death metalu a gotyckimi lamentami opakowanymi w posępne riffy i cmentarną melodykę. Załoganci z Napalm Records są więc melancholijni, chwytliwi, a także agresywni – kąsanie równoważą wrzynającymi się w ucho melodiami i na odwrót.
www.facebook.com/beforethedawn
www.youtube.com/watch?v=Q6t88bcWTOw
www.instagram.com/beforethedawnofficial/
𝗛𝗜𝗡𝗔𝗬𝗔𝗡𝗔 🇺🇲 melodic death/doom metal:
Hinayana to najmłodsi gracze w tym zestawieniu, ale konsekwencji w budowaniu charakterystycznego stylu mogłaby pozazdrościć im niejedna ekipa złożona z weteranów. Amerykański pięcioosobowy skład – podobnie jak Before the Dawn i Wolfheart – również porusza się w rejonach melodyjnego death metalu, ale wzbogaca go ciężkim jak tona gruzu doom metalem. Potrafią więc zanęcić majestatyczną partią solową, ale i przygnięść słuchacza do ziemi nieludzko intensywnym zwolnieniem.
www.facebook.com/hinayanamusic
www.youtube.com/watch?v=njiiZFYvyCw
www.instagram.com/hinayanaband/

🤘 Organizator | Host:
Knock Out Productions
www.knockoutprod.net
www.facebook.com/productions.knock.out
www.instagram.com/knockoutprod

Wolfheart + Before The Dawn, Hinayana Tour:
21.11.2023 – Warszawa | Hydrozagadka
22.11.2023 – Kraków | Kamienna12

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →