Wieczór portugalski z muzyką Fado na żywo - II edycja

Wieczór portugalski z muzyką Fado na żywo – II edycja

22 kwietnia 2023, Sobota

Fabryka Lloyda

Fordońska 156, Bydgoszcz

Start: godz. 18:00

Podziel się:

Muzyka Fado na żywo powraca! 🪕
22 kwietnia zapraszamy na wieczór portugalski z muzyką Fado na żywo, wykonaną przez utalentowanych muzyków z Lizbony.
To już drugie takie wydarzenie, które przygotujemy dla Was w murach Fabryki Lloyda!
Specjalnie na ten dzień dostępne będzie wyjątkowe Menu z tradycyjnymi portugalskimi potrawami i przekąskami, nie zabraknie również wina!
Wieczór umilą wykonawcy w składzie:
-Ana Rita Prada – wokal
-Zé Maria – wokal
-Carlos Viçoso – gitara klasyczna
-Francisco Pereira – gitara portugalska
-Vasco de Sousa – gitara basowa
Dodatkowo, na scenie zobaczymy wyjątkowy Kwartet – ArtON Quartet
Członkowie zespołu na co dzień związani są z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną oraz Capellą Bydgostiensis- orkiestrą należącą do najlepszych zespołów kameralnych w Polsce. Artystki współpracują z najwybitniejszymi muzykami z całego świata. Nieustannie rozwijają swoją pasję-wykonawstwo muzyki kameralnej. Współpracują z najlepszymi firmami fonograficznymi tj.DUX,CD Accord, Deutsche Grammophone, Naxos.
Skład zespołu:
Anita Tubaja-Sobków – skrzypce Malwina Mikołajczak-Lutrzykowska – skrzypce
Agnieszka Czupryńska – altówka  Joanna Czerwińska – wiolonczela
Otwarcie obiektu: 18:00
Koncert: 20:00

Ana Rita Prada – urodziła się i wychowała w małym miasteczku Trás-os-Montes, na północy Portugalii. Jej rodzice od zawsze wspierali jej talent muzyczny. W wieku 6 lat nieustannie śpiewała w domu i była zachęcana do prezentowania swoich zdolności na prywatnych przyjęciach odbywających się u jej bliskich krewnych. W wieku 12 lat wzięła udział w znanym programie telewizyjnym pod tytułem „ Uma canção para ti”, emitowanym na kanale ogólnokrajowym, gdzie demonstrując swoje zdolności jako młoda artystka dotarła do finału. Jej edukacja obejmowała specjalistyczne szkolenie w konserwatorium muzycznym, gdzie studiowała grę na fortepianie, teorię muzyki i śpiew. Co więcej, wszechstronny charakter i zainteresowania Any sprawiły, że równolegle studiowała nauki biologiczne, uzyskując tytuł magistra biologii molekularnej i genetyki. Początek jej kariery jako śpiewaczki Fado nastąpił, gdy w wieku 20 lat przeprowadziła się do Lizbony, gdzie połączyła swoje siły z kilkoma znanymi artystami występującymi w tradycyjnych domach Fado, w stolicy Portugalii. Jako młoda profesjonalistka koncertowała między innymi w Portugalii, Hiszpanii, Szwajcarii i Kazachstanie.

Zé Maria – muzykę Fado ma we krwi. Jego śpiew jest melodyjny oraz wytworny, jednocześnie współczesny i przywołujący tradycję. Wszechstronny, ale zawsze wierny prawdzie słów, które śpiewa.
Urodzony w 1988 roku, w rodzinie, w której Fado i sztuka miały na niego silny wpływ. Zé zaczął śpiewać w młodym wieku. Uczęszczał i śpiewał w znanych domach Fado, takich jak Casa da Mariquinhas i Mesa de Frades, ucząc się od bardziej doświadczonych śpiewaków, jednocześnie wzmacniając swoją edukację muzyczną i wokalną. W 2017 regularnie śpiewał i występował w domach Fado takich jak Mesa de Frades, Clube de Fado, Senhor Vinho, Parreirinha de Alfama czy Fado ao Carmo, a także brał udział w imprezach Fado jak i programach Real Fado. Występował również w najważniejszych festiwalach Fado w Portugalii i Hiszpanii. W 2021 roku dołączył do głównej obsady Clube de Fado. Rok później, w 2022 roku wydał swój debiutancki album „ Zé Maria” ze znakiem jakości Museu do Fado Discos, który został zaprezentowany w Centrum Kultury Belém.
*Istnieje możliwość bezpłatnej rezerwacji stolika po wcześniejszym wykupieniu jednego z naszych autorskich pakietów* kontakt: 797 910 048 / media@fabrykalloyda.pl

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →