Podziel się:
Zapraszamy Cię na niezwykłe warsztaty instrumentalne, gdzie zgłębimy tajemnice roli sazu w muzyce do gier i filmów w niepowtarzalnym uniwersum Wiedźmina.
To wyjątkowa okazja, by poznać technikę gry na sazie (inaczej baglama, turecki instrument strunowy), opartą na szeroko pojętym folklorze słowiańskim.
🚩Do kogo adresowane są warsztaty:
Warsztaty skierowane są zarówno do osób, które już opanowały grę na sazie lub posiadają ten instrument, jak i do tych, którzy dopiero zamierzają rozpocząć swoją przygodę z sazem, ale już grają na innym instrumencie szarpanym, takim jak gitara lub gitara basowa. Dlatego też, zapraszamy zarówno uczestników z Polski 🇵🇱, jak i z zagranicy 🌎.
🚩Wymagania:
Aby w pełni korzystać z warsztatów, uczestnicy powinni posiadać własny instrument saz/baglama lub w ostateczności gitara akustyczna/elektryczna 🎸. To gwarantuje, że będziesz mógł maksymalnie wykorzystać czas spędzony na warsztatach ⏳.
🚩Nasze warsztaty skupią się na następujących obszarach:
• 🎶 Wprowadzenie: Poznasz fascynujący kontekst historyczny sazu oraz jego znaczenie w muzyce w świecie Wiedźmina ale również w folklorze słowiańskim.
• 🎸 Sposób strojenia i technika gry: Dowiesz się, dlaczego saz jest tak niezwykły, jak stroić ten instrument w stylu zespołu Percival, i jakie struny oraz stroiki najlepiej wybrać.
• 🏋️ Rozgrzewka i ćwiczenia wprowadzające do techniki gry: Przeprowadzimy rozgrzewkę zarówno bez instrumentu, jak i z instrumentem, pomagając Ci przygotować się do intensywnej nauki.
• 📚 Analiza gry akordowej: Studiując utwory zespołu Percival, zgłębisz tajniki gry akordowej na sazie.
• 🎯 Jak efektywnie pracować? Podejście do ćwiczeń: Omówimy rolę talentu w kontekście muzyki oraz podzielimy się strategiami systematycznego i skutecznego ćwiczenia.
• 🎧 Dodatkowo, dowiesz się, jak nagrywać saz oraz jak rozwijać własną kreatywność i przygotować się do pracy jako muzyk sesyjny.
Czas trwania: 6h ⏰
Godziny warsztatów: 11:00-17:00 🕚
Cena za bilet: 300zł 💸
Warsztaty poprowadzi:
Mikołaj Rybacki – ur. w 1972 roku, muzyk instrumentalista, kompozytor, wokalista, rysownik, satyryk i karykaturzysta, ilustrator. Z wykształcenia plastyk o specjalizacji – jubiler, z zamiłowania muzyk – instrumentalista, kompozytor. Założyciel, współkompozytor i lider zespołów Percival, pierwszego w Polsce przedstawiciela gatunku medieval folk, kompozytorzy instrumentalnych i wokalnych fragmentów „Równonocy” (status diamentowej płyty) oraz współtwórcy soundtracku do Wiedźmina 3 Dziki Gon, Percival Schuttenbach pierwszego w Polsce zespołu folk – metalowego, a także współzałożyciel formacji Rivendell. Słowiański Mit o Stworzeniu Świata i wielu innych. Współkompozytor muzyki do przedstawień teatralnych, muzyki do gier, audiobooków itd. Dorobek graficzny i malarski Rybackiego to miedzy innymi praca dla niemieckiego wydawnictwa Huber-Verlag, komiks „Bitwa pod Głogowem”, realizacje karykatur dla takich firm jak Telekomunikacja S.A., Orange Polska, Huta Głogów, Near Olympic Casino – Gorzów i inne. Prace Mikołaja Rybackiego brały udział w wystawach pokonkursowych podczas Satyrykonu (2001 i 2004), prezentowane były również podczas 9 wystaw indywidualnych i 3 zbiorowych. Znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, na Białorusi i w Rosji. Twórczość Rybackiego oscyluje wokół rysunku satyrycznego, karykatury, surrealizmu, aktu, fantastyki i komiksu. Ulubione techniki to tusz, akwarela, akryl, ołówek, lubi dowolnie mieszać powyższe techniki.
Zapraszamy i do zobaczenia! 👋