Volodymyr Topiy: Nowa Jerozolima, Nowy Babilon

Volodymyr Topiy: Nowa Jerozolima, Nowy Babilon

16 grudnia 2022, Piątek

Centrum Kultury w Lublinie

Peowiaków 12, Lublin

Start: godz. 14:00

Podziel się:

Wystawa jest efektem rezydencji artysty w ramach programu Goethe-Institut „Matching Platform for Cultural Professionals from Ukraine” z udziałem organizacji Artists at Risk.

„Rzeczy, przedmioty, znaki, symbole są jak po przebudzeniu, po śnie, wszystko zaczyna się od nowa. Szybkie, błyskawiczne wprowadzenie do rzeczywistości lub jak restart telefonu. W tym następuje natychmiastowa akceptacja otaczającego świata i wszystko wydaje się zaczynać od nowa. Rzeczy, przedmioty, znaki, symbole…”
Volodymyr Topiy

Volodymyr Topiy (Ukraina, 1979) zajmuje się performansem, malarstwem, obiektem, malarstwem ikon. Interesuje się czasem i przestrzenią, miejscem i kontekstem. Absolwent Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuk Pięknych. Stypendysta programu Gaude Polonia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Polski (kurator Janusz Baldyga, Poznań, 2013). Uczestnik międzynarodowych festiwali performance (Francja, Niemcy, Polska, Czechy, Japonia, Izrael, Litwa). Autor wielu wystaw indywidualnych i projektów. Mieszka i pracuje we Lwowie.

👉 Wernisaż wystawy: 9 grudnia, godz. 18:00
⏰ Wystawa dostępna:
w dniach 10-22 grudnia 2022 (z wyjątkiem poniedziałków i niedziel) w godzinach 14:00 – 18:00
📍 Centrum Kultury w Lublinie, Sala Czarna
🎟️ Wstęp wolny

___
Projekt finansowany w ramach Programu Platformy Pośrednictwa Goethe Institutu dla działaczy kultury w kooperacji z międzynarodowym NGO „Artist Risk”. Program jest częścią szerokiego pakietu działań,dla których Ministerstwo Spraw Zagranicznych Niemiec przekazało środki z uzupełniającego budżetu 2022 roku dla łagodzenia skutków rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →