TEATR NA LEŻAKACH® / Plażówka Ursus / Poper

TEATR NA LEŻAKACH® / Plażówka Ursus / Poper

19 lipca 2022, Wtorek

Plażówka

Dzieci Warszawy 24, Warszawa

Start: godz. 19:30

Podziel się:

Już 19 lipca zapraszamy na spotkanie z klasyką teatru na wesoło! 😉 TEATR NA LEŻAKACH®, czyli autorski projekt Teatru Pijana Sypialnia wraca do Plażówki Ursus! Przedstawimy spektakl „Poper”. Wstęp wolny! Teatr, leżaki, lato – czy można chcieć więcej?
Czas trwania spektaklu: 120 minut, w tym jedna przerwa.
______________________________
TEATR NA LEŻAKACH® to autorski projekt Teatru Pijana Sypialnia, który zrewolucjonizował mapę letnich, miejskich atrakcji. Pomysł jest prosty – spektakle z muzyką na żywo widz ogląda z perspektywy leżaka. Do takiego teatru można przyjść w letniej sukience, spodenkach i w klapkach, a w trakcie przedstawienia popijać zimne napoje. Przez ostatnie lata festiwalowa atmosfera TEATRU NA LEŻAKACH® przyciągnęła dziesiątki tysięcy widzów w całym kraju!
O SPEKTAKLU:
Małżeństwo Szwarców drży w posadach. Drobny konflikt rozpętał okrutną i absurdalną wojnę między małżonkami. W intrygę zostaje wciągnięty tytułowy Poper, sąsiad Szwarców, dobrotliwy kawaler, który dotąd wiódł spokojne życie. Niszczycielska siła złego słowa zaczyna deformować życie bohaterów. Przyjaciel domu o wiele mówiącym imieniu Kac oraz młoda prostytutka Kulpa, stają się kolejnymi elementami tej skomplikowanej i emocjonalnej układanki. Czy bohaterom, którzy przyjmują swój los zaskakująco bezrefleksyjnie, uda się zwyciężyć swoją niemoc? Co napędza w naszym życiu zmianę? Strach przed samotnością? A może tęsknota za lepszym światem?
Sztuka izraelskiego dramaturga, pisarza i reżysera teatralnego, to fascynujący tekst, w którym humor łączy się z okrucieństwem, tragizm z absurdem, a codzienność z poezją. Autor doskonale łączy elementy komedii i tragedii, a najlepszym dowodem jego odwagi jest fakt, że do tej wybuchowej mieszanki konwencji, Levin wprowadza… piosenki. Za zachętę niech posłużą choćby dwa tytuły utworów – „Piosenka palca w nosie”, „Piosenka przedniej i tylnej potrzeby”.
TWÓRCY SPEKTAKLU
Autor: Hanoch Levin
Przekład: Agnieszka Olek
Muzyka, przygotowanie wokalne zespołu: Daniel Zieliński
Reżyseria i scenografia: Stanisław Dembski
Obsada:
Szwarciska – Katarzyna Lasota
Szwarc – Sebastian Słomiński
Poper – Michał Zieliński
Kulpa – Aleksandra Iwanowska
Kac – Mikołaj Sierociuk
Muzycy:
Magdalena Górska-skrzypce
Maria Wierzbicka-altówka
Bernard Łasecki-fagot
Prawa autorskie: Agencja Dramatu i Teatru ADiT
Zdjęcia: Paweł Balejko
_____
Partnerzy Teatru Pijana Sypialnia:
Fundacja Ferment Twórczy
Dorożkarnia

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →