Spells: Kee Avil (CA) [Constellation Records]

Spells: Kee Avil (CA) [Constellation Records]

9 listopada 2022, Środa

Chmury

11 listopada 22, Warszawa

Start: godz. 20:00

Podziel się:

❧ 𝐊𝐞𝐞 𝐀𝐯𝐢𝐥
• 𝐚𝐯𝐚𝐧𝐭-𝐩𝐨𝐩 • 𝐞𝐥𝐞𝐜𝐭𝐫𝐨-𝐢𝐧𝐝𝐮𝐬𝐭𝐫𝐢𝐚𝐥 • 𝐧𝐨𝐢𝐬𝐞 𝐩𝐨𝐩 •
𝐊𝐞𝐞 𝐀𝐯𝐢𝐥 to projekt założony przez pochodzącą z Montrealu producentkę 𝐕𝐢𝐜𝐤𝐲 𝐌𝐞𝐭𝐭𝐥𝐞𝐫. W swojej muzyce łączy brzmienie gitary, głosu, elektronikę i instrumenty elektroakustyczne, tworząc piosenkowe kolaże, balansujące na granicy rozpadu, sączące się jak kleista żywica, która zagarnia lub odrzuca różnorodne elementy napotkane na swojej drodze.
𝐊𝐞𝐞 𝐀𝐯𝐢𝐥 wyewolułowała z instrumentarium złożonego z gitary, powyginanych talerzy i połamanych pałek perkusyjnych, nieregularnego tempa i chaotycznych matryc, sklejonych samplami gwoździ wrzucanych do kryształowej misy. Jej 𝐝𝐞𝐛𝐢𝐮𝐭𝐚𝐧𝐜𝐤𝐚 𝐄𝐏𝐤𝐚, „𝐊𝐞𝐞 𝐀𝐯𝐢𝐥”, 𝐰𝐲𝐝𝐚𝐧𝐚 𝐰 𝟐𝟎𝟏𝟖 𝐫. 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐳 𝐁𝐥𝐚𝐜𝐤 𝐁𝐨𝐮𝐠𝐡 𝐑𝐞𝐜𝐨𝐫𝐝𝐬, ujarzmiła jej improwizacje i gitarowe tła nowoodkrytą wrażliwością wobec struktury i frapującymi eksperymentami wokalno-lirycznymi. Od tego czasu 𝐊𝐞𝐞 𝐀𝐯𝐢𝐥 pozostaje pogrążona w eksploracji wyraźnej struktury kompozycyjnej, poszerzając paletę swojego brzmienia o narastające, intensywne detale. Jej niespokojne, misternie wykrojone utwory, balansujące na granicy 𝐩𝐨𝐬𝐭-𝐩𝐮𝐧𝐤𝐚, 𝐞𝐥𝐞𝐜𝐭𝐫𝐨-𝐢𝐧𝐝𝐮𝐬𝐭𝐫𝐢𝐚𝐥𝐮 𝐢 𝐚𝐯𝐚𝐧𝐭-𝐩𝐨𝐩𝐮, są precyzyjnie składane, by przypominały rozpad.
Krystalizujący się dorobek artystyczny 𝐊𝐞𝐞 𝐀𝐯𝐢𝐥 zapowiada istotny, nowy głos w pieśniarstwie, którego fundamenty buduje twórczość takich artystów jak 𝐉𝐮𝐚𝐧𝐚 𝐌𝐨𝐥𝐢𝐧𝐚, 𝐒𝐜𝐨𝐭𝐭 𝐖𝐚𝐥𝐤𝐞𝐫, 𝐅𝐢𝐨𝐧𝐚 𝐀𝐩𝐩𝐥𝐞 𝐜𝐳𝐲 𝐄𝐚𝐫𝐭𝐡𝐞𝐚𝐭𝐞𝐫, i w którym 𝐏𝐉 𝐇𝐚𝐫𝐯𝐞𝐲 spotyka 𝐏𝐚𝐧 𝐃𝐚𝐢𝐣𝐢𝐧𝐠, a 𝐆𝐫𝐨𝐮𝐩𝐞𝐫 miesza się z 𝐀𝐮𝐭𝐞𝐜𝐡𝐫𝐞.
Debiutancki album 𝐊𝐞𝐞 𝐀𝐯𝐢𝐥, „𝐂𝐫𝐞𝐚𝐬𝐞”, został wydany w tym roku przez label 𝐂𝐨𝐧𝐬𝐭𝐞𝐥𝐥𝐚𝐭𝐢𝐨𝐧.
“The further these dark songs seep into your ears, the more unforgettable Crease becomes.“ – 𝐁𝐚𝐧𝐝𝐜𝐚𝐦𝐩 𝐃𝐚𝐢𝐥𝐲
„If you’re a fan of the more experimental edges of PJ Harvey, Bjork and Grouper, you’re gonna
love this.” – 𝐁𝐁𝐂 𝐑𝐚𝐝𝐢𝐨 𝟔
𝐰𝐰𝐰 https://keeavil.com/
𝐛𝐜 keeavil.bandcamp.com/
𝐢𝐠 www.instagram.com/keeavil/
𝐟𝐛 www.facebook.com/keeavil/

𝐭𝐱: 35,- (na bramce)

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →