Rome - 14.10.2023 / Kraków

Rome – 14.10.2023 / Kraków

14 października 2023, Sobota

Klub Poczta Główna

Westerplatte 20, Kraków

Start: godz. 19:00

Podziel się:

Rome ponownie w Polsce na dwóch koncertach.
🗓14.10.2023 Klub Spotkań Poczta Główna, Kraków

Promujący album “Gates of Europe” Jerome Reuter wystąpi wraz z zespołem na dwóch koncertach w Gdańsku (13.10, Drizzly Grizzly) i Krakowie (14.10, Poczta Główna). Na wydarzenia zapraszają Iron Realm Productions i klub Drizzly Grizzly.
Na przestrzeni lat, Reuter i dowodzony przez niego projekt Rome urósł do rangi czołowego zjawiska na przecięciu neo-folku, post-industrialu i chanson noir. Trudno dziś o fana tych gatunków, który choć raz nie zetknął się z płytami takimi jak “Flowers from exile”, “A passage to Rhodesia” czy “Le Ceneri di Heliodoro”. Liryzm kompozycji luksemburskiego singer/songwritera od zawsze dopełniają teksty, które z poetyckiej perspektywy opisują ważne, nieraz trudne zjawiska historii i teraźniejszości.
Nie inaczej jest w przypadku “Gates of Europe”, płyty powstałej pod bezpośrednim wpływem wojny w Ukrainie. Jerome kilkakrotnie koncertował zresztą w Kijowie, Odessie i Lwowie po rosyjskiej inwazji, dając wyraz swojemu poparciu dla narodu ukraińskiego i zbierając pieniądze na rzecz uchodźców.
Zdjęcie na grafice wydarzenia: Kinga Hendzel/Radio Lublin

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →