Romanse i inne ballady w Poznaniu

Romanse i inne ballady w Poznaniu

16 sierpnia 2022, Wtorek

PAN GAR

Slowackiego 19/21, Poznań

Start: godz. 18:00

Podziel się:

Spektakl Magdaleny Walusiak „Romanse i inne ballady” rusza w świat! Pierwszy gościnny performens odbędzie się 16 sierpnia podczas Szóstych Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu Poetyckiego w Poznaniu, na legendarnych Jeżycach – w klubie PAN GAR przy ul. Słowackiego (tak, tej, przy której stoi żółty dom z wieżyczką!).
🌿🌿🌿🌿🌿🌿
O SPEKTAKLU
„Romanse i inne ballady” to słowno-muzyczna opowieść o miłości i przemijaniu. A właściwie o miłościach, bo to historie o różnych relacjach między ludźmi – m.in. macierzyństwie, przyjaźni i zakochaniu. Oraz o odchodzeniu – młodości, miłości i bliskich.
Spektakl składa się z najlepszych numerów slamerskich Magdaleny Walusiak z ostatniego roku uzupełnionych starszymi tekstami oraz improwizacjami, które powstają w dialogu z instrumentalistą. A w tym konkretnym przypadku: instrumentalistami!
🌿🌿🌿🌿🌿🌿
AWAŁSIA, SMUTNY I ICH IMPROWIZACJE MUZYCZNE
W poznańskiej inscenizacji wezmą udział dwie fantastyczne osoby slamujące: Awałsia Askrobmysz i Smutny Tuńczyk! Co więcej, oboje pojawią się na scenie w nietypowych dla siebie rolach podczas imprez związanych z poezją performowaną: Awałsia zagra na instrumentach klawiszowych, Smutny na gitarze elektrycznej, a wykonywana przez nich muzyka będzie tworzona na żywo podczas spektaklu!
Bez obaw 🙂 Po pierwsze: oboje są świetnymi instrumentalistami, a po drugie: odbyła się już jedna próba i planowana jest kolejna, czyli będziemy mieć do czynienia z formą performensu nawiązującą zarówno do serii slamowych występów, jak i muzyczno-słownego jamu, a uczestnicy będą mieli już za sobą pierwsze doświadczenia dialogu artystycznego w tym tercecie.
Po spektaklu wszyscy, łącznie z publicznością, będą mogli włączyć się w tworzenie słów i muzyki, ponieważ po „Romansach…” odbędzie się regularny jam!
🌿🌿🌿🌿🌿🌿
SZÓSTE OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA SLAMU POETYCKIEGO
„Romanse i inne ballady” są jednym z wielu wydarzeń zorganizowanych w ramach 6. Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu Poetyckiego, które będą odbywały się w Poznaniu od 13 do 20 sierpnia z rozgrzewką w formie slamu improwizowanego już 12 sierpnia.
Finałem święta żywego słowa poetyckiego będzie wybranie mistrzyni lub mistrza Polski w slamie poetyckim 2022. Do tej pory koronę laurową nosili:
2017 Rudka Zydel
2018 Aleksandra Kanar
2019 Magdalena Tyszecka
2020 Smutny Tuńczyk
2021 Mikołaj Wysocki (jeszcze przez chwilę ją ponosi 🙂 )
🌿🌿🌿🌿🌿🌿
Więcej informacji o Mistrzostwach, w tym harmonogram slamów (odbędą się aż cztery!!!) i innych wydarzeń towarzyszących – na stronie Mistrzostw:
www.facebook.com/events/1349862948880516/
🌿🌿🌿🌿🌿🌿

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →