RODZINA reż. Justyna Sobczyk

RODZINA reż. Justyna Sobczyk

20 listopada 2022, Niedziela

TR Warszawa

Marszałkowska 8, Warszawa

Start: godz. 19:00

Podziel się:

👨‍👩‍👧‍👦 Idealny model rodziny nie istnieje w praktyce, ale wspólne dla wszystkich jest marzenie o byciu częścią harmonijnego układu rodzinnego. To właśnie potrzeba bezpieczeństwa, miłości, akceptacji, zrozumienia powoduje, że jesteśmy gotowi do ryzykowania i podejmowania prób założenia rodziny, wierząc w to, że jesteśmy w stanie odkryć jej karmiący, wspierający potencjał. Chcemy na scenie powołać inkluzywne laboratorium, aby przyglądać się społecznemu modelowi rodziny, do którego połowa zaproszonego zespołu aktorskiego (przedstawiciele Teatru 21) nie ma dostępu. Według polskiego prawa osoby z niepełnosprawnością intelektualną nie mogą zawierać związków małżeńskich. Jakie konsekwencje rodzi ten zakaz? Z jakich obaw wynika, jaką prawdę ujawnia o większości społeczeństwa? Co mówi o państwie i zasadach, według których organizuje ono życie codzienne swoich obywateli i obywatelek? Czy w teatrze możemy powołać sytuacje, na które społecznie nie dajemy przyzwolenia? To pytania, jakie chcemy postawić sobie i publiczności.
Spektakl połączonych zespołów Teatru 21 i TR Warszawa, badający temat współczesnej rodziny i relacji rodzinnych. Bazując na swoich osobistych doświadczeniach oraz rolach zagranych wcześniej w filmie i na scenie, aktorzy i aktorki obu teatrów tworzą rodzinną komedię omyłek, w której ciemna strona relacji rodzinnych spotyka się z tęsknotami i fantazjami na temat harmonijnej rodziny wprost z polskich seriali. Czy osoba z niepełnosprawnością może być pełnoprawnym członkiem/ członkinią rodziny – nie tylko synem czy córką ale też ciocią, wujkiem, matką lub ojcem? Czy aktor/ka z niepełnosprawnością może być pełnoprawnym członkiem/członkinią rodziny teatralnej?

reżyseria: Justyna Sobczyk
scenariusz na podstawie improwizacji aktorskich: Natalia Fiedorczuk
dramaturgia: Jakub Drzewiecki, Natalia Fiedorczuk, Justyna Sobczyk
scenografia: Barbara Hanicka
kostiumy: Wisła Nicieja
muzyka: Krzysztof Kaliski
choreografia: Aleksandra Bożek-Muszyńska
wideo: Agata Rucińska
reżyseria światła: Aleksandr Prowaliński
obsada: Izabella Dudziak, Monika Frajczyk, Daniel Krajewski, Sebastian Pawlak, Magdalena Świątkowska, Piotr Swend, Michał Pęszyński
kierowniczka produkcji: Anna Czerniawska
producentka Teatru 21: Paulina Uryszek
asystentka reżyserki: Katarzyna Gawryś
inspicjentka: Patrycja Węglarz
asystentka scenografki/asystentka produkcji: Monika Zielińska
kierownik techniczny: Michał Golasa
zastępca kierownika technicznego: Kacper Stykowski
warsztat/budowa scenografii: Tomasz Ciężarek, Tadeusz Tomaszewski
rekwizytor: Tomasz Trojanowski
montażyści: Łukasz Winkowski, Piotr Gromek, Tomasz Trojanowski, Grzegorz Zielski, Mariusz Puanecki, Mariusz Basiak
dźwięk: Miłosz Pawłowski, Jakub Sapka
wideo: Maciej Kaszyński, Marcin Metelski
światło: Daniel Sanjuan-Ciepielewski, Jędrzej Jęcikowski
garderobiane: Teresa Rutkowska, Ela Kołtunowicz
charakteryzatorki: Dominika Zatońska-Mosior, Milena Jura
❤ Koprodukcja z Teatrem 21.
Teatr 21 – zespół teatralny, którego aktorami i aktorkami są głównie osoby z zespołem Downa i autyzmem. W ciągu 16 lat swojej działalności stworzył kilkanaście spektakli prezentowanych w teatrach i instytucjach w całej Polsce. Grupa występowała na festiwalach krajowych i zagranicznych. Oprócz działalności artystycznej Teatr 21 zajmuje się również edukacją, pedagogiką teatru, działalnością wydawniczą, organizuje konferencje, wykłady i pracuje w międzynarodowych sieciach. W 2021 Teatr 21 został nagrodzony Paszportem POLITYKI w kategorii “Teatr“.
▼ DATY
17 listopada 2022, godz. 19:00 / audiodeskrypcja, napisy polskie, tłumaczenie na PJM // po spektaklu odbędzie się spotkanie z aktorkami, aktorami, twórcami i twórczyniami. Więcej informacji wkrótce.
19 listopada 2022, godz. 19:00
20 listopada 2022, godz. 19:00 / napisy polskie
Wszystkie spektakle gramy z pętlą indukcyjną.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →