Rival Consoles NOW IS Live A/V Tour | 5.11.2023 | NIEBO

5 listopada 2023, Niedziela

NIEBO

Nowy Świat 21, Warszawa

Start: godz. 19:00

Podziel się:

✦ Londyński muzyk i producent Ryan Lee West, znany jako Rival Consoles wystąpi 5 listopada w warszawskim klubie Niebo. ✦
Koncert odbędzie się w ramach promocji nowego albumu „Now Is”, którego premiera zapowiedziana została na 14 października. Krążek ukaże się nakładem Erased Tapes.
�Rival Consoles tworzy eksperymentalną muzykę, która łączy ambientowe, atmosferyczne kompozycje z bogatą rytmicznie elektroniką. �Jego konsekwentne pragnienie stworzenia bardziej organicznego, żywego brzmienia sprawia, że tworzy takie kawałki, które oddają sens pierwotnego tworzenia piosenek.
W ciągu piętnastoletniej kariery, West wydał 6 albumów oraz kilkanaście EP-ek. Brzmienie ewoluowało, a EP-ki stopniowo stawały się bardziej konceptualne i metamorficzne.
„Now Is” wyznacza nowy rozdział w ciągłym dążeniu do udoskonalenia i ewolucji. Bardziej radosny i melodyjny album czerpie z eksperymentowania w minimalistycznym songwritingu i płynnie łączy syntezatory i instrumenty akustyczne. Sam tytuł płyty „Now is” jest początkiem wypowiedzi, która jest niepełna. Artysta podkreśla, że lubi sztukę otwartą i sugestywną.
Swój materiał zaprezentuje w zupełnie nowym i wyjątkowym występie, przybierającym formę wciągającego doświadczenia audiowizualnego. Usłyszymy szerokie spektrum muzyki elektronicznej, od utworów deep ambientowych po jego unikalną wersję techno. Show będzie miało długą formę narrację idei. Wiele utworów fani usłyszą po raz pierwszy na żywo.
✧. ✧. ✧. ✧. ✧. ✧. ✧. ✧. ✧. ✧.
„Niemożliwe do zignorowania i trudne do zapomnienia” — Pitchfork
„Now Is znajduje Westa u szczytu swojej gry” — Electronic Sound
„Rival Consoles podejmuje świadomą próbę przeciwstawienia się szarej codzienności” — Clash

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →