REGGIE KING SEARS

REGGIE KING SEARS | SZCZECIN

13 października 2023, Piątek

Free Blues Club

Powstańców Wielkopolskich 20, Szczecin

Start: godz. 21:00

Podziel się:

Pamiętaj – na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne.

Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

***

📆  Zapraszamy na Bluesa z Florydy !!!

Byłe cudowne dziecko, gitarzysta Soul-Blues, piosenkarz, autor tekstów, producent i multiinstrumentalista REGGIE KING SEARS powraca w 2023 roku z nowym albumem trafnie zatytułowanym „Back In The Game”, który stanowi rozwinięcie jego charakterystycznego, domowego bluesa, rytmu i bluesa i Southern Soul z głębszymi rytmami Funk i Neo-Soul, które zadowolą jego fanów, docierając jednocześnie do większej i młodszej publiczności.

Sears (obecnie 31-letni) spędził większość swojego życia jako profesjonalny muzyk, stał się ostoją na scenie bluesowej i zyskał uznanie oraz szacunek zarówno legend, jak i współczesnych.

G. Love (G Love i Special Sauce) określa Reggiego jako „jednego z najlepszych gitarzystów na świecie, więc lepiej go słuchaj”. Solomon Burke, członek Rock & Roll Hall, ogłosił go „przyszłością”; Christone „Kingfish” Ingram nazwał Searsa „The Real Deal”. I nikt inny jak legendarny król bluesa B.B. King mianował Reggiego jednym z niosących pochodnię bluesa XXI wieku, kiedy powiedział mu: „Wybieraj dalej młodego człowieka i utrzymuj bluesa przy życiu”.

Będąc świadkiem potężnego setu Searsa i zespołu w jego światowej sławy lokalu, legenda bluesa Buddy Guy był tak poruszony ich występem, że „rozbił” ich set i zaśpiewał z nimi szereg piosenek, nazywając przy tym młodego mężczyznę „zły skurwiel”.

Brad Shultz, współzałożyciel nagrodzonego Grammy, multiplatynowego zespołu Cage The Elephant, powiedział: „Jeden z najlepszych gitarzystów, jakich widziałem. Dał świetny występ. Uwielbiam jego pasję i energię”.

Międzynarodowy artysta bluesowy Bernard Allison nazwał go „bardzo energicznym wykonawcą. Emocjonalnym i funkowym graczem. Trzymam za niego kciuki”.

Nawet legendarny członek Rock & Roll Hall of Famer Bootsy Collins mówił o sile występu Reggiego na żywo i jego wpływie na publiczność: „The Funk po prostu rozśmiesza cię na miejscu! Publiczność zaczyna czuć moc grzybów! Co za świetna zabawa! Reggie, baw się dalej!”

I nie tylko artyści bluesowi go lubią. Noodles (gitarzysta prowadzący i założyciel 40-krotnie platynowego zespołu The Offspring) powiedział, że Reggie jest „jednym z najlepszych gitarzystów bluesowych swojego pokolenia”, a Roland Orzabal (lider i wokalista wielomilionowego zespołu Tears For Fears) nazwał Searsa „wielkim talent”, a nawet niezwykły producent i autor tekstów Phil Thornalley (The Cure, Paul McCartney, Duran Duran) opisał Reggiego jako „wytrawnego muzyka z tak naturalnym talentem”.

Choć Sears ma zaledwie 31 lat, przez większość swojego życia był zawodowym muzykiem i zarabiał koncertując na południu, w tzw. Chittlin’ Circuit, pełnym barów w gettach, klubach grających i festiwalach bluesowych. Sears stał się prawdziwym artystą, zdolnym olśniewać publiczność swoimi umiejętnościami gry na gitarze, ekscytować ją uduchowionym wokalem, angażować naturalną prezencją na scenie i zadziwiać swoją umiejętnością showmanu.

Kiedy miał 11 lat, zaprzyjaźnił się z absolwentem Junior Wells, Albertem Castiglią, który wziął młodego człowieka pod swoje skrzydła, a Sears zagrał swój pierwszy koncert w jego 12. urodziny. Wkrótce potem zaprzyjaźnił się z legendarnym gitarzystą Hubertem Sumlinem, który go uczył i był mentorem. Dalsze zachęty ze strony B.B. Kinga potwierdziły, że podążał właściwą drogą.

Po założeniu zespołu grali w każdy weekend lokalnie i regionalnie, a w 2005 roku w wieku 14 lat wydał swój debiutancki album Transitions, który zebrał entuzjastyczne recenzje i rozpoczął swoją pierwszą z wielu krajowych tras koncertowych. Wkrótce zapisał się do wirtualnej szkoły, aby podróżować w pełnym wymiarze godzin.

W 2006 roku, mając zaledwie 15 lat, został honorowym członkiem The James Brown Band, stając się tym samym najmłodszym w historii.

Do 20 roku życia wydał 4 albumy, zdobywając trzy przeboje radiowe, które zajmowały pierwsze miejsca na listach przebojów Southern Soul i Blues, wiele z 20 najpopularniejszych hitów radiowych, zdobywając wiele nagród muzycznych, grając z legendami i gwiazdami oraz zdobywając tysiące mil w drodze.

Sears zdobył trzy radiowe hity numer 1 w Southern Soul: „Dip My Dipper” (2007), „You Betrayed Me” (2009) i Dirty Dancer (2010), zdobył wiele nagród muzycznych i dzielił scenę z legendami oraz gwiazdy takie jak Buddy Guy, Solomon Burke, Pinetop Perkins, The Temptations, The James Brown Band, G. Love and Special Sauce, Christone „Kingfish” Ingram i wielu innych.

Ogromny talent Searsa i umiejętność łatwego łączenia wielu stylów bluesa, Southern Soul, Funk, Neo-Soul i Hip Hopu oraz wplatania ich w fuzję rytmu i bluesa, która gwarantuje, że będzie nadal powiększał swoją bazę fanów i wnosił nową, młodszą publiczność, jednocześnie zadowalając fanów tradycyjnego bluesa.

W skrócie :

Reggie King Sears (USA) – pochodzący z Florydy gitarzysta, który pierwszy swój koncert zagrał w wwieku 12 lat. W wieku 14- lat wydał swój pierwszy album a już rok później dołączył do legendarnej grupy The James Brown Band. Dzielił scenę z gwiazdami tj. Buddy Guy, Solomon Burke, Pinetop Perkins, The Temptations, G. Love and Special Sauce, Christone „Kingfish” Ingram i wielu innych. Jego styl to mieszanka Bluesa, Southern Soulu, Funku, Neo-Soulu and Hip Hopu oparta na starym dobrym Rhythm and Bluesie.

Nie przegap tego koncertu!

 

🎫 Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

REGGIE KING SEARS | SZCZECIN | 13 października 2023, Piątek, Free Blues Club

Biletomat.pl
70 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →