Queer o kłirowej historii i ruchu LGBT - Marzen Lizurej | WroPRIDE 2022

Queer o kłirowej historii i ruchu LGBT – Marzen Lizurej | WroPRIDE 2022

23 czerwca 2022, Czwartek

Recepcja

Ruska 46a, Wrocław

Start: godz. 18:00

Podziel się:

Spotkanie z opowieścią o historii ruchu LGBT+ we Wrocławiu z perspektywy osoby aktywistycznej.
„Walka o prawa i akceptację osób nieheteronormatywnych w Polsce nie zaczęła się 20 lat temu, tylko wcześniej, ale od początku XXI wieku znacznie się nasiliła. A Wrocław był miejscem, w którym powstawało wiele grup, które w mniej lub bardziej aktywistyczny sposób działały dla rodzącej się społeczności LGBTQ+.
Jedne, jak Lambda czy Trans-fuzja, stały się ogólnopolskie, drugie zaś położyły podwaliny pod inną działalność aktywistyczną lub stały się kuźnią queerowej świadomości. Zapraszam więc na spotkanie, na którym zarysuję szkic historii tych organizacji.
Opowiem dokładniej o tych, w których działałxm lub o które się otarłxm. Mam nadzieję, że wspólnie przypomnimy sobie, jak to było.
Zapraszam wszystkie osoby, które pamiętają działalność nieistniejących dziś grup, oraz te, które chciałyby się czegoś o nich dowiedzieć. Nie będzie to akademicki wykład, tylko subiektywna opowieść z aktywistycznej perspektywy.”
Marzen Lizurej (osoba niebinarna, zaimki: on/ona wymiennie) – aktywistka queerowo-feministyczna. W roku 1999 założyła z przyjaciółmi i wiele lat prowadziła Koło Naukowe Queer Theory NIC TAK SAMO na UWr. Potem działał między innymi w takich grupach jak: Feministyczna Akcja Krytyczna (FAK!), Q Alternatywie czy Inicjatywa 8 Marca
23 czerwca (czwartek) | Recepcja | godz. 18.00
Współorganizatorem spotkania jest Recepcja.
🔴🟠🟡🟢🔵🟣🟤⚫️⚪️
Wydarzenie odbywa się w ramach WroPRIDE 2022 Wrocławskiego Festiwalu Dumy,
który towarzyszy 14. Wrocławskiemu Marszowi Równości.
🏳️‍🌈WroPRIDE Wrocławski Festiwal Dumy🏳️‍🌈
harmonogram wydarzeń maj:
👉 fb.me/e/2fkyduiEy
harmonogram wydarzeń czerwiec:
👉 fb.me/e/1vZdJkztS
🏳️‍🌈 14. Wrocławski Marsz Równości 🏳️‍🌈
👉 fb.me/e/10tgDeNrS

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →