Przepis na Cohena (A recipe for Cohen)

10 lutego 2023, Piątek

Centrum Kultury w Lublinie

Peowiaków 12, Lublin

Start: godz. 19:00

Podziel się:

Spektakl muzyczny Łukasza Witt-Michałowskiego opowiada o miejscu odosobnienia Leonarda Cohena i tajemniczych gościach, którzy przybywają tam, by się z nim zobaczyć.

⏰ 10 lutego, godz. 19:00
⏰ 11 lutego, godz. 19:00
📍 Sala Widowiskowa Centrum Kultury w Lublinie

👇👇👇
Spektakl opiera się na prawdziwej historii piosenkarza Leonarda Cohena, który w latach 90. zaszył się na 5 lat w buddyjskim klasztorze. Autor piosenek „Hallelujah” czy „Dance me to the end of love” przyjął imię Jikan – ten, który milczy. W naszej opowieści na górze Mount Baldy odwiedzają go największe gwiazdy światowej muzyki, a ich zaskakujące opowieści o Cohenie są oparte na autentycznych wypowiedziach.
Jak wpłynęła na nich znajomość z kanadyjskim bardem? Do czego ich zainspirowała?
„Przepis na Cohena” dopełniają nowe, odkrywcze aranżacje utworów wykonywanych na żywo oraz nieoczywistego humoru kanadyjskiego barda.
W 1994 roku Leonard Cohen opuścił show business i cywilizację, żeby zaszyć się w klasztorze Zen na górze Mount Baldy w Kalifornii. Został mnichem Zen, otrzymując japońskie imię Jikan. Po spędzeniu 5 lat życia w klasztorze, porzucił go dla Kobiety.
Ciało i Mistyka – dwa światy Cohena…
“Zawsze pociągały mnie klasztory, gdzie struktura życia jest bardzo określona, więc, przeprowadziłem się do klasztoru Zen i zostałem mnichem. Doszedłem do wniosku,że rzeczy stają się dużo prostsze,kiedy przestajesz oczekiwać na wygraną. Porzucasz swoje dzieło by zatopić sie w prawdziwym arcydziele.”
Leonard Cohen
Łukasz, Matylda i 5 muzyków zespołu wcielają się w osoby, które obcowały niegdyś z Cohenem. W spektaklu słyszymy 9 utworów barda w zaskakujących aranżacjach – od mrocznych i kameralnych po ostry rock.
reżyseria: Łukasz Witt-Michałowski; scenariusz: Łukasz Witt-Michałowski; obsada: Matylda Damięcka (wokal); Tomasz Deutryk (perkusja); Max Kowalski (kontrabas); Tomasz Kraśkiewicz (gitara elektryczna, gitara akustyczna); Konrad Ligas (akordeon); Rafał Tyliba (instrumenty perkusyjne); Łukasz Witt – Michałowski (wokal); scenografia: Piotr Bednarski, Łukasz Witt-Michałowski; kostiumy: ElBruzda; projekt plakatu: Matylda Damięcka; projekcje: Bart Wolniewicz; reżyseria światła: Marcin „Kabat” Kowalczuk; reżyseria dźwięku: Andrzej „Czopper” Czop; opieka techniczna: Michał „Misiek” Mirgos; tłumaczenie tekstów utworów: Daniel Wyszogrodzki, Maciej Zembaty

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →