Projektowanie Sprawiedliwości | Patterns of Europe

Projektowanie Sprawiedliwości | Patterns of Europe

27 listopada 2022, Niedziela

Warsztaty Kultury

Grodzka 5a / Grodzka 7, Lublin

Start: godz. 11:00

Podziel się:

W rękach artystów i aktywistów ołówek staje się ognistym kijem a kawałek papieru sztandarem niesionym w sprawie. Sztuka ma znaczenie, a moralność i kreatywność są ze sobą powiązane. Podczas warsztatów obejrzymy polskie i światowe przykłady plakatów walczących o sprawiedliwość. Plakatów prowokujących do myślenia, poruszających podstawowe tematy dotyczące ludzkości i niesprawiedliwości na całym świecie. Przeanalizujemy ich przekaz, formę i cel. Nigdy nie wątp, że mała grupa rozważnych i zaangażowanych obywateli może zmienić świat.
Prowadząca: Ewa Solarz – z wykształcenia historyczka sztuki, kuratorka wystaw, autorka książek dla dzieci. Przez wiele lat dziennikarka i redaktorka naczelna w magazynach i serwisach wnętrzarskich, dziś zajmuje się popularyzacją polskiego designu w kraju i zagranicą. Kuratoruje szereg projektów i wystaw związanych ze sztuką, designem, ilustracją książkową i ekologią, tworzy i prowadzi warsztaty i lekcje, recenzuje książki dla dzieci.
🔹 Informacje praktyczne 🔹
Kiedy: 27 listopada 2022 (niedziela), godz. 11.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa, II piętro
Dla kogo: dla dziewczyn i kobiet w wieku 13 – 24 lata wraz z przyjaciółkami
Zapisy: forms.gle/2RoMoUofGDU8pTFm7
Udział w spotkaniu jest bezpłatny, obowiązują zapisy przez formularz online
🔹🔹🔹
W związku z Międzynarodowym Dniem Przeciwdziałania Przemocy ze względu na płeć i Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka, Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają dziewczyny na wyjątkowe spotkanie i twórcze warsztaty z Ewą Solarz – historyczką sztuki, znawczynią i popularyzatorką dizajnu, autorką książek i kuratorką wystaw na jego temat. Przyjdź z przyjaciółką i spędźcie wspólnie niezapomniany czas ze sztuką!
Sprawdź także warsztat „Silne kobiety, wyjątkowe artystki”: www.facebook.com/events/1244519372779634/
Przedsięwzięcie zrealizowane przy wsparciu UNHCR. Za treści i opinie wyrażone podczas wydarzenia odpowiadają organizatorzy, nie stanowią one odzwierciedlenia przekonań UNHCR

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →