Portret duszy – wernisaż online wystawy Mag Woźniak

26 maja 2020, Wtorek

Online

, Online

Start: godz. 19:00

Podziel się:

6.04.2020 o godz. zapraszam na wernisaż online – prezentację moich prac, które miały być wyeksponowane w warszawskiej galerii officyna art & design i właśnie tego dnia miał odbyć się wernisaż wystawy, ale ze względu na epidemię niestety termin został odroczony na nieznany czas… Niemniej specjalnie z tej okazji przygotowałam filmik/ prezentację moich prac, którego premiera odbędzie się w godzinę planowanego wernisażu :)

/// Tu lada moment pojawi się link do WERNISAŻU ONLINE ;) Szczególnie teraz bardzo liczę na Wasze wsparcie i serdeczność ♥♥♥ ///

Zaprezentuje obrazy z cyklu Natura emocji, Mowa ciała, a także najnowsze fotografie z cyklu Portret duszy, który jest również wspólnym mianownikiem ekspozycji.

💥 Fotografie są autoportretami, w których maluje swoją duszę własnymi obrazami wykreowanymi światłem, kolorem, ekspresją ruchów i długimi czasami naświetlania. Choć środki graficzne nie są mi obce to tym razem obchodzę się bez nich koncentrując na klasycznych technikach fotograficznych…

💥 Natura emocji to cykl malarski, który nazywam abstrakcyjnymi kwiatami duszy. Tu dla mnie najważniejszy jest proces twórczy. Oczyszczające uwolnienie emocji przy gwałtownym mieszaniu farb i przejście do innego, duchowego uniwersum podczas malowania pozytywną energią.

Natomiast cykl 💥 Mowa ciała pokazuje świat kobiety – jej historię, emocje czy nawet relacje komunikowane gestami. Kobiety, która potrafiła się zatrzymać, otworzyć oczy i budować życie w szczęściu i z nową niezwykłą siłą nawet jeśli bywa zmęczona, znudzona czy słaba – to jest zadowoloną sobą.

Kolejnym wspólnym mianownikiem wszystkich eksponowanych prac jest gra światła i kolorów. Z definicji barwa jako złudzenie optyczne bywa różnie postrzegana w zależności od oświetlenia, otoczenia i powierzchni czy perspektywy z jakiej ją oceniamy. Tu też istotą jest świadomy i podświadomy odbiór emocjonalny, a on jest zależny nie tylko od kształtów jakie przybiera, ale też od naszych własnych odczuć, doświadczeń, wiedzy czy po prostu skojarzeń.

Oba cykle Natura emocji i Mowa ciała powstały specjalnie na wystawę pt. La Nature féminine/ Natura kobiet w Fort de Mons, która odbyła się we wrześniu ubiegłego roku z okazji Dni Dziedzictwa we Francji. Wystawa w galerii officyna art&design miała być premierową ekspozycja tej konfiguracji moich prac w Polsce.

Gorąco zapraszam także na wystawę w realu – jak tylko będzie to już możliwe bo żadne zdjęcia czy filmy nie są w stanie oddać emocji oglądanych prac galerii „na żywo” ♥ ♥ ♥

Patroni Medialni: Art Imperium, E-panoramy, Klub Integracji Europejskiej, magazyn i portal Przedsiębiorcyeu, i Warszawa za darmo – waw4free

Magdalena Mag Woźniak Art
Artystka wizualna, dla której najbliższe są malarstwo, grafika, nowe media, fotografia i design. Członek Związku Artystów Plastyków, członek wspierający OW ZPAP i artystycznej grupy Młodzi Sztuką. Inicjatorka i współorganizatorka akcji społecznej Power of Art. Członek Klubu Integracji Europejskiej i Koordynator działań Akademii Kultury i Sztuki KIE. W 2019 roku wyróżniona Dyplomem za zasługi przez Ministra Kultury I Dziedzictwa Narodowego.

Tworzy od 2001 roku łącząc i rotując style, techniki i media. Jednak kluczowe w jej działalności artystycznej, designerskiej i publicystycznej jest ostatnie 10 lat. Ma na swoim koncie ponad 150 projektów artystycznych takich jak: konkursy artystyczne, festiwale, wystawy indywidualne i zbiorowe, spotkania autorskie, debaty artystyczne, aukcje charytatywne, etc.

W sumie ponad sto jej artykułów o sztuce, designie i o jej projektach artystycznych publikowano m. in. w magazynach takich jak: Villa, Rezydencje, Gentleman, Wnętrze i ogród, Elity, Przedsiębiorcy@eu, Puls Biznesu, Pangea Magazine.
Prace Mag Woźniak bywają na aukcjach sztuki w Domu Aukcyjnym Art in House. Największa prywatna kolekcja jej obrazów obecnie znajduje się w Nowym Jorku.

https://magwozniakart.blogspot.com/
https://magwozniakart.com/


Zobacz także