Pin Park / Radiation 30376 │ Lado w Mieście 2021 vol.4

Pin Park / Radiation 30376 │ Lado w Mieście 2021 vol.4

22 lipca 2021, Czwartek

Plac Zabaw

Myśliwiecka 9, Warszawa

Start: godz. 20:00

Podziel się:

Zapraszamy na czwartą odsłonę festiwalu 𝗟𝗮𝗱𝗼 𝘄 𝗠𝗶𝗲𝘀́𝗰𝗶𝗲 𝟮𝟬𝟮𝟭! Tym razem czeka nas wieczór pełen różnych odcieni elektroniki, bo na Placu Zabaw i Barce wystąpią:
• 𝗣𝗶𝗻 𝗣𝗮𝗿𝗸
Duet, który tworzą Maciek Bączyk (m.in. Kristen i Małe Instrumenty) oraz Maciek Polak (Analogia.pl). Ich inspiracją z jednej strony są takie gatunki, jak krautrock, ambient, IDM czy muzyka minimalistyczna, ale z drugiej nietypowa i mocno nieortodoksyjna architektura ich podstawowego instrumentu – EMS Synthi AKS – w który wyposażony jest każdy z nich. Brzmienie Pin Park nie jest jednak w żadnym wypadku apoteozą tego do szpiku analogowego instrumentarium, a obierającą z płyty na płytę różne kierunki podróżą po nieraz zapomnianych czy mniej uczęszczanych rubieżach muzyki elektronicznej.
W odróżnieniu od w zasadzie w całości wyimprowizowanej pierwszej płyty „Krautpark”, podczas pracy nad „Doppelganger” artyści skupili się na precyzyjnym budowaniu i szlifowaniu zamierzonej formy poszczególnych utworów, a poza podstawowym szkieletem, jaki tworzy ich instrumentarium EMS, sięgnęli po kilka innych analogowych klasyków, ale również współczesnych, cyfrowych urządzeń. Sam tytuł, nawiązujący do istniejącej w literaturze postaci sobowtóra, wybrany został celowo – materiał sprawia wrażenie (według muzyków zupełnie przypadkowo) głębokiego ukłonu w kierunku elektroniki drugiej połowy lat 70. XX wieku. Jak gdyby, de facto, ktoś w ich imieniu płytę tę nagrał już dawno temu. Ów powrót do przeszłości zdecydowanie przypadł do gustu krytykom muzycznym, którzy zgodnie umieścili „Doppelganger” pośród najlepszych polskich wydawnictw 2020 r.
Obecnie zespół pracuje nad kolejnym albumem, którego fragmenty najprawdopodobniej usłyszymy podczas koncertu na Placu Zabaw.
https://www.facebook.com/pinpark
https://coastlinenortherncuts.bandcamp.com/…/cnc005-pin…
Recenzja Bartka Chacińskiego: https://polifonia.blog.polityka.pl/…/blizniaki-analogowe/
Koncert Otwarcia Up To Date Festival 2020: https://youtu.be/4fhT4UryPeU
Domówka z Dwójką: https://youtu.be/H9tc2M_UaiU
• 𝗥𝗮𝗱𝗶𝗮𝘁𝗶𝗼𝗻 𝟯𝟬𝟯𝟳𝟲
Projekt Olivii i Chino – duetu producentów muzycznych urodzonych w latach 80., u schyłku zimnej wojny i tuż przed wybuchem elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Opowieści z okresu komunizmu miały duży wpływ na ich młodzieńcze lata. Były to czasy zakazów, które przemieniły się w dziką wolność lat 90., kiedy Polacy musieli odnaleźć się w nowej rzeczywistości.
Surowość tamtych realiów przenoszą na swoją twórczość — ich 100% hardware live to połączenie intensywności brzmienia acidu, techno i electro, zakorzenionych w tradycji zachodniej elektroniki, w których słychać i widać jednak wiele inspiracji nastrojami kulturowymi byłego bloku wschodniego.
Tak jak konkretne miejsca i okoliczności wpływają i promieniują na całe nasze życie, tak Olivia i Chino chcą promieniować swoimi produkcjami na odbiorców. Ważną częścią występów Radiation 30376 są więc światła i wizualizacje tworzone przez Jana Dybałę, które w połączeniu z muzyką stają się komplementarnym AV show (o czym przekonać mogli się uczestnicy festiwalu Unsound w 2019 r., gdzie projekt miał premierę).
Ich nowa EPka „Arka” ukazała się nakładem prestiżowego holenderskiego labelu Pinkman zaledwie dwa tygodnie przed live’em na Barce w ramach Lado w Mieście 2021.
www.soundcloud.com/radiation30376
www.instagram.com/radiation30376
www.facebook.com/radiation30376
“Arka” EP: https://pinkman.bandcamp.com/album/arka
Radiation 30376 & Mgla7 live at Biuro TV:
www.biurodzwieku.pl/biurotv/radiation30376
“Git” (SYNTETYK): https://youtu.be/FE05zG60N8k
—-
W 2021 roku wakacyjne CZWARTKOWE wieczory spędzimy – tradycyjnie już – na Placu Zabaw i na Barce. Trochę już wychodzimy z pandemii, a trochę jeszcze nie, więc na naszej scenie zawitają głównie polscy wykonawcy, ale będą też niespodzianki i niespotykane nigdzie indziej konfiguracje. Szczegóły na wydarzeniu Lado w Mieście 2021: http://bit.ly/LwM2021.
Lado w Mieście 2021 trwa od 1. lipca do 2. września.
Start zawsze lekko po 20:00 | WSTĘP WOLNY | obowiązuje regulamin anty-covidowy, anty-homofobiczny, anty-rasistowski i anty-faszystowski
—-
Matro_ i patronaty: Going., Poptown, Music is, Notes Na 6 Tygodni, Radio Kapitał, Undertone, kolekcje, Idę na
Organizator: Stowarzyszenie Plan B
Program: Michał Borkiewicz, Ania Chojnacka, Robert Kamionek
Projekt współfinansują Miasto st. Warszawa i Plac Zabaw nad Wisłą
Partnerzy: Unsound, Austriackie Forum Kultury


Zobacz także