PAN TEATRZYK x WARSZTATY KULINARNE

PAN TEATRZYK x WARSZTATY KULINARNE

31 lipca 2022, Niedziela

Grunt i Woda

Bulwar Flotylli Wiślanej, Warszawa

Start: godz. 15:00

Podziel się:

𝐑𝐨𝐝𝐳𝐢𝐧𝐧𝐚 𝐧𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐚 𝐰 𝐆𝐫𝐮𝐧𝐜𝐢𝐞!
Zapraszamy 𝐰 𝐤𝐚𝐳̇𝐝𝐚̨ 𝐧𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐞̨ o godzinie 𝟏𝟓:𝟎𝟎 🥳

Na zmianę proponujemy Wam dwie aktywności:
👉 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐝𝐬𝐭𝐚𝐰𝐢𝐞𝐧𝐢𝐚 𝐭𝐞𝐚𝐭𝐫𝐚𝐥𝐧𝐞 od 𝐏𝐚𝐧𝐚 𝐓𝐞𝐚𝐭𝐫𝐳𝐲𝐤𝐚;
👉 𝐰𝐚𝐫𝐬𝐳𝐭𝐚𝐭𝐲 𝐤𝐮𝐥𝐢𝐧𝐚𝐫𝐧𝐞 dla całej rodziny prowadzone 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐳 𝐊𝐚𝐫𝐨𝐥𝐚 𝐂𝐡𝐦𝐢𝐞𝐥𝐞𝐰𝐬𝐤𝐢𝐞𝐠𝐨, kucharza z restauracji Lokalna Atrakcja Stolicy

🎭 𝟐𝟗.𝟎𝟓 | 𝐀𝐋-𝐀𝐃𝐃𝐈𝐍
Dżin w lampie zaklęty spełnia życzenia. Każdy chce mieć lampę i dżina. Czy Al- Addin – biedny wiejski chłopak będzie szczęśliwy?
🧑‍🍳 𝟎𝟓.𝟎𝟔 | 𝐉𝐀𝐏𝐎𝐍𝐈𝐀 – 𝐒𝐔𝐒𝐇𝐈
Tematem warsztatów będą futomaki, czyli wieloskładnikowe rolki sushi. Poznamy smaki Japonii, dowiemy się co to tempura i nauczymy się jak prawidłowo zawijać ryżowe pyszności w nori.
🎭 𝟏𝟐.𝟎𝟔 | 𝐉𝐀𝐒́ 𝐈 𝐌𝐀Ł𝐆𝐎𝐒𝐈𝐀
Biegnie lasem dróżka wąska, a po niej dwoje dzieci: chłopiec i dziewczynka. Las gęstnieje: tam jeziorko, tutaj cztery dęby,
pośrodku polana w leśnym gąszczu schowana. Czy to czary? Czy to dziwy – chatka piękna, chatka smaczna, bo cała z piernika.
🧑‍🍳 𝟏𝟗.𝟎𝟔 | 𝐊𝐀𝐍𝐀𝐃𝐀 – 𝐅𝐔𝐍𝐍𝐄𝐋 𝐂𝐀𝐊𝐄𝐒
Odkryjemy deser który zabierze nas w podróż do kanadyjskiego wesołego miasteczka. Mowa tu o funnel cake, czyli pokręconych lanych ciasteczkach, smażonych na głębokim tłuszczu.
🎭 𝟐𝟔.𝟎𝟔 | 𝐋𝐀𝐓𝐀𝐉𝐀̨𝐂𝐘 𝐊𝐔𝐅𝐄𝐑
Pewien młodzieniec dostał w spadku bogactwa swojego ojca – było tego mnóstwo, gdyż ojciec gromadził to przez długie lata. Syn wszystko roztrwonił bardzo szybko, jednak został mu jeszcze kufer – niezwyczajny – latający.
🧑‍🍳 𝟎𝟑.𝟎𝟕 | 𝐖Ł𝐎𝐂𝐇𝐘 – 𝐌𝐀𝐊𝐀𝐑𝐎𝐍
Wspólnymi siłami zrobimy klasyk Półwyspu Apenińskiego czyli domowy, włoski makaron. Od podstaw, czyli mąka i żółtka. Na koniec wyczarujemy z tego przepyszne danie.
🎭 𝟏𝟎.𝟎𝟕 | 𝐋𝐈𝐂𝐙𝐘𝐑𝐙𝐄𝐏𝐀. 𝐆𝐎́𝐑𝐒𝐊𝐈 𝐊𝐑𝐎́𝐋
Księżniczka Emma zamieszkała w nowym miejscu wbrew swojej woli – porwał ją Karkonosz- duch gór. Jednak Emma kochała księcia Racibora i pewnego dnia wysłała do niego pszczołę z wiadomością …
🧑‍🍳 𝟏𝟕.𝟎𝟕 | 𝐅𝐑𝐀𝐍𝐂𝐉𝐀 – 𝐂𝐑𝐄𝐏𝐄𝐒
Udamy się do stolicy naleśników. Zrobimy klasyk kuchni francuskiej, który może zaskoczyć wielu smakoszy tej słodkiej potrawy – crepes suzette.
🎭 𝟐𝟒.𝟎𝟕 | 𝐌𝐔𝐙𝐘𝐊𝐀𝐍𝐂𝐈 𝐙 𝐁𝐑𝐄𝐌𝐘
Czy kot, pies, osioł i kogut mogą stworzyć orkiestrę ? Hm… wszystko okaże się już wkrótce.
🧑‍🍳 𝟑𝟏.𝟎𝟕 | 𝐇𝐈𝐒𝐙𝐏𝐀𝐍𝐈𝐀 – 𝐂𝐇𝐔𝐑𝐑𝐎𝐒
Deser, którego można zasmakować na każdej hiszpańskiej ulicy. Podawany z czekoladą i cukrem cynamonowym – oczywiście mowa o churros.
🧑‍🍳 𝟎𝟕.𝟎𝟖 | 𝐌𝐄𝐊𝐒𝐘𝐊 – 𝐓𝐀𝐂𝐎𝐒
Przeniesiemy się na chwilę do Ameryki Południowej by zasmakować w pysznych, wegetariańskich taco – potrawie, która jest znakiem rozpoznawczym kuchni Tex – Mex.
🎭 𝟏𝟒.𝟎𝟖 | 𝐊𝐑𝐎́𝐋 𝐆𝐑𝐙𝐘𝐁𝐎́𝐖
Pewnego razu wieśniacy poszli do lasu zbierać grzyby i znaleźli ogromnego borowika. Gdy zaczęli go wyrywać, wyskoczył spod niego śmieszny staruszek, twierdząc, że jest królem wszystkich grzybów w lesie…
🧑‍🍳 𝟐𝟏.𝟎𝟖 | 𝐁𝐄𝐋𝐆𝐈𝐀 – 𝐖𝐀𝐅𝐋𝐄
Belgia – nie można wspomnieć o tym kraju i nie pomyśleć przez chwilę o frytkach lub czekoladzie. My pokażemy Wam kolejny filar belgijskiej kuchni. Wafle czyli nic innego jak gofry.
🎭 𝟐𝟖.𝟎𝟖 | 𝐒𝐓𝐎𝐋𝐈𝐂𝐙𝐊𝐔, 𝐍𝐀𝐊𝐑𝐘𝐉 𝐒𝐈𝐄̨
Pewien chłop był bardzo biedny, ale miał trzech synów i kozę. To nie była zwykła koza – potrafiła mówić, ale tylko gospodarz potrafił ją zrozumieć- problem w tym, że ciągle kłamała.
_________________________

𝐊𝐀𝐑𝐎𝐋 𝐂𝐇𝐌𝐈𝐄𝐋𝐄𝐖𝐒𝐊𝐈
Jestem absolwentem kierunku Sztuka kulinarna na UWM. Podczas swojej przygody z gastronomią, uczyłem się od kucharzy pracujących w najlepszych restauracjach na świecie. W kuchni lubię sezonowość oraz łączenie tradycji z nowoczesnymi metodami produkcji. W życiu prywatnym, poza kuchnią, cenie podróże oraz poznawanie nowych kultur i smaków. 😊
www.instagram.com/krater_smakow/

𝐏𝐀𝐍 𝐓𝐄𝐀𝐓𝐑𝐙𝐘𝐊
Zawodowo kreuje świat baśni, do których zaprasza zarówno najmniejszych jak i nieco większych. Przestawienia są niezwykle zabawne, poruszające, zawierają morał, bawią i skłaniają do refleksji. Teatr lalek to doskonały czas dla całej rodziny. 😊
www.youtube.com/c/PanTeatrzyk/about

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →