Otwarty nabór projektów na Noc Kultury 2023!

4 lutego 2023, Sobota

Noc Kultury

Grodzka 7, Lublin

Start: godz. 12:00

Podziel się:

Rusza otwarty nabór projektów na Noc Kultury 2023! Zgłoś swój pomysł w jednej z 3 kategorii. Więcej info poniżej. ⤵
🔹🔹🔹
W nocy z 3 na 4 czerwca 2023 r. odbędzie się 17. lubelska Noc Kultury! Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają wszystkich zainteresowanych mieszkańców Lublina (każdego z osobna, a w szczególności młodzież), przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe oraz instytucje do przygotowania czegoś specjalnego i premierowego właśnie na to niezwykłe święto Lublina. Hasło tegorocznej edycji Nocy Kultury brzmi „Połącz kropki”! Otwarty nabór projektów rusza już dziś i potrwa do 17 lutego 2023 r. 17. edycja festiwalu odbędzie się w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży.
To jedyna szansa w roku, żeby wziąć czynny udział w kreowaniu programu Nocy Kultury. Pomysły można przesyłać za pośrednictwem formularzy online dostępnych poniżej. Otwarty nabór został podzielony na trzy kategorie:

🏛 Zaproś Noc Kultury do siebie
Zgłoszenia: https://forms.gle/tw1CBpiQ3xndimjbA
Noc Kultury to wspaniała okazja, by zaprosić publiczność do swojej siedziby i pokazać ją w niecodziennym wydaniu. Zachęcamy do przygotowania specjalnego programu lub aranżacji przestrzeni, tak, by zadziwić stałych bywalców, a nowym dać powód, aby odwiedzać Was częściej.
Co nas interesuje?
Wydarzenia, pokazy, wystawy, instalacje itp. zorganizowane w Waszej siedzibie. Zachęcamy do planowania niestandardowych, premierowych działań, przygotowanych specjalnie na tę jedną Noc.
Dla kogo?
Instytucje kultury, szkoły, koła zainteresowań, biblioteki, grupy nieformalne, fundacje, stowarzyszenia. Doceniamy wspólne działania, które angażują osoby z różnych grup wiekowych.
🏙 Sztuki wizualne w przestrzeni publicznej miasta
Zgłoszenia: https://forms.gle/JixAtDigfiWUWZQM9
Zaprojektuj i wykonaj aranżację wybranego miejsca w przestrzeni publicznej.
Co nas interesuje?
Szeroko pojęte sztuki wizualne – instalacje, wystawy, obiekty zaaranżowane w przestrzeni publicznej. Możecie wskazać obszar lub konkretne miejsce, w którym chcecie działać – ulice, podwórko czy bramę, ale nie jest to warunek konieczny. Jeśli macie pomysł, ale nie wiecie, gdzie go zrealizować, śmiało zgłoście się do nas – wspólnie zastanowimy się nad najlepszą lokalizacją.
Dla kogo?
Wszyscy zainteresowani – mieszkańcy Lublina bez względu na wiek, przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe, instytucje.
🎭 Pokazy w przestrzeni publicznej
Zgłoszenia: https://forms.gle/ZyJ2xDMckaZD8p3s8
Dołącz do artystów tworzących Noc Kultury – zorganizuj premierowy pokaz w przestrzeni publicznej.
Co nas interesuje?
Wszelkie wydarzenia artystyczne z elementami teatru, tańca, performance, happeningu, pokazy i akcje interaktywne z udziałem publiczności.
Dla kogo?
Wszyscy zainteresowani – mieszkańcy Lublina bez względu na wiek, przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe, instytucje.
Warto zapoznać się też z kryteriami, według których zostaną ocenione wszystkie zgłoszenia:
• botanika – szeroko rozumiane odniesienie do motywów roślinnych i natury, która wnika w tkankę miejską,
• kreatywność – organizatorzy namawiają do działań w niecodziennych obszarach, wyobrażania sobie siebie i miasta na nowo; zachęcają do planowania niestandardowych działań, zbaczania z utartych szlaków, szczególnie uwzględniając nieoczywiste rozwiązania, współpracę i konteksty,
• premierowość – wydarzenia dedykowane Nocy Kultury, uwzględniające jej charakter, stworzone z myślą o prezentacji podczas tego wydarzenia,
• wykorzystywanie przestrzeni publicznej – działania odbywające się poza siedzibą organizatora, w otwartej przestrzeni miasta,
• angażowanie odbiorców – nastawienie i dążenie do interakcji i włączania w działania uczestników Nocy Kultury.
🔹🔹🔹
Zachęcamy do śmiałego kreowania i dzielenia się swoimi pomysłami. Jeśli czujecie potrzebę stworzenia czegoś niezwykłego i wyjątkowego na Noc Kultury, ale macie wątpliwości lub nie do końca sprecyzowany pomysł – wypełnijcie formularz. Zgłoście swój pomysł, a organizatorzy pomogą go rozwinąć i zrealizować. Wspólnie stworzycie niepowtarzalną atmosferę tej Nocy.
Zgłoszone projekty zostaną zweryfikowane pod kątem możliwości ich realizacji i bezpieczeństwa uczestników festiwalu. Każdy z zainteresowanych będzie poinformowany drogą mailową lub telefoniczną o decyzji organizatora po 28 lutego 2023 r.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →