on*arte x Młyńska 12: Wystawa sztuka i architektura

on*arte x Młyńska 12: Wystawa sztuka i architektura

3 marca 2023, Piątek

Młyńska 12

Młyńska 12, Poznań

Start: godz. 10:00

Podziel się:

on*arte x Młyńska12. 𝐒𝐳𝐭𝐮𝐤𝐚 𝐢 𝐚𝐫𝐜𝐡𝐢𝐭𝐞𝐤𝐭𝐮𝐫𝐚

on*arte x Młyńska12 to współczesna sztuka w klasycznym wnętrzu i manifest lokalnej tożsamości: do stworzenia ekspozycji zaprosiłyśmy artystów i artystki związane z Poznaniem, podkreślając unikalny charakter historycznej kamienicy. Mocne kolory, odważne malarstwo i autorskie grafiki mają za zadanie ożywić klasyczne wnętrze, zatrzymać oko i pobudzić do twórczej dyskusji.
on*arte to demokratyczna platforma internetowa kupna i sprzedaży sztuki online. Na transparentnych zasadach dla wszystkich. Wspieramy ideę mówiącą, że sztuka może stać się integralną częścią naszego życia, odzwierciedlając unikalne potrzeby, pragnienia i historie. Wychodząc im naprzeciw, jako zespół on*arte tworzymy własne kolekcje – różnorodne i eklektyczne, łączące różne style i gusta, zapraszające do fascynującej gry w sztukę.
Prace współczesnych artystów_ek wpisane w biznesową, komercyjną przestrzeń dziedzińca Młyńskiej12 są próbą oswajania sztuki współczesnej w codziennych przestrzeniach. Stawiamy je w kontraście do często słabych jakościowo ozdób czy akcesoriów dekoracyjnych, produkowanych na masową skalę, które często spotykamy w naszych miejscach pracy czy kawiarniach. Wybrane przez nas prace reprezentują wyróżniające się jakościowo i artystycznie poznańskie środowisko twórcze. Różne style i techniki doskonale podkreślają unikalny charakter kamienicy.
Wszystkie prace z wystawy dostępne są do kupienia na platformie on*arte.
onarte.pl/
Artyści i artystki
Sebastian Krzywak, Jakub Malinowski, Aga Nowacka, Mateusz Piestrak, Wawrzyniec Reichstein
Kuratorki
Agata Kiedrowicz
Ola Rajska
Produkcja:
Beata Dudzic
Agata Karaśkiewicz
Magda Kołaczyk
Identyfikacja wizualna
Pełnia studio

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →