OFICJALNE OTWARCIE GRUNT I WODA | BRASS FEDERACJA

OFICJALNE OTWARCIE GRUNT I WODA | BRASS FEDERACJA

26 maja 2024, Niedziela

Grunt i Woda

Bulwar Flotylli Wiślanej, Warszawa

Start: godz. 17:00

Podziel się:

Otwieramy się z przytupem! Zatem aby cała Wisła o tym usłyszała, odezwaliśmy się do Brass Federacja 🎺🥳
Suzafon? Flugelhorn? Baryton marszowy?
𝐒𝐩𝐫𝐚𝐰𝐝𝐳́𝐜𝐢𝐞 𝐣𝐚𝐤 𝐭𝐨 𝐛𝐫𝐳𝐦𝐢 𝐣𝐮𝐳̇ 𝟐𝟔 𝐦𝐚𝐣𝐚 𝐨 𝟏𝟕:𝟎𝟎! 🔥

𝐁𝐫𝐚𝐬𝐬 𝐅𝐞𝐝𝐞𝐫𝐚𝐜𝐣𝐚 – rasowy brass-band, czyli zespół dęty, wszystkie wchodzące w skład zespołu instrumenty, począwszy od suzafonu poprzez puzony, baryton marszowy, trąbki, flugelhorn – należą do rodziny dętych blaszanych. Zespół nawiązuje do tradycji nowoorleańskich brass-bandów, ale świadomie, niczym czary głosowe ich instrumentów, patrzy w przód i gra nie tylko tradycję, ale także muzyczne nowości. Założycielem Federacji jest dęciakomaniak Piotr Wróbel, puzonista, suzafonista, kompozytor, który skrzyknął do tej formacji swoich znakomitych przyjaciół-dęciaków. Brass Federacja gra kompozycje lidera, i kompozycje praktycznie wszystkich muzyków z zespołu. Zespół ma na koncie 2 płyty – Go, Go, To Be On Time! (Requiem Records, 2019) oraz Poniatowski Mosteczek (Soliton, 2022).

Jak każdy szanujący się brass-band – Brass Federacja często gra na ulicy, w cyklu m.inn. Letnich Parad – muzycznych spacerów z instrumentami w dłoniach, podczas których rozgrzewa serce stolicy swoją grą w letnie popołudnia. Zawiązała się także tradycja Brasskotek – czyli plenerowych dyskotek, gdzie zamiast DJ-a imprezę rozkręca Brass Federacja. Zaczęło się to i odbywa się najczęściej pod mostem Poniatowskiego w Warszawie, gdzie muzycy Brass Federacji spędzali wieczorno-nocne pory weekendowe. Na tych Brasskotekach bawiły się całe Bulwary! Instrumenty dęte – dzięki swej mobilności i głośności bez użycia prądu, umożliwiają zagranie praktycznie wszędzie – i tak Brass Federacja grała na autobusie reklamującym Warsaw Summer Jazz Days, na rikszach na Nowym Świecie, w warszawskim metrze, na katamaranie w Gdańsku, w morzu (podczas festiwalu “Ostatni dzień lata” w Kopalinie), Kolejne realizacje na pewno przed nimi!

Ze scenicznych sukcesów i wydarzeń można wymienić występ z Natalią Kukulską w Opolu – 7 minut na scenie z przekrojowym repertuarem Natalii, a także koncert w TVP Kultura z własnym, autorskim repertuarem. Zagrali na BrassWood Festival z L.U.C. w Sopocie, otworzyli festiwal Złota Tarka w 2021 roku. Brass Federacja ma na swoim koncie płytę z Janem Emilem Młynarskim pt. “Narkotyki”.

_____________
𝐓𝐞𝐠𝐨 𝐝𝐧𝐢𝐚 𝐩𝐫𝐳𝐲𝐠𝐨𝐭𝐨𝐰𝐚𝐥𝐢𝐬́𝐦𝐲 𝐝𝐥𝐚 𝐖𝐚𝐬:

𝟏𝟏:𝟎𝟎
🧘🏻‍♀️ Aktywnie w plenerze – stretching z Michaliną Zoll
𝟏𝟐:𝟎𝟎 – 𝟏𝟔:𝟎𝟎
🤹🏻‍♀️ Animacje dla dzieci
𝟏𝟒:𝟎𝟎 – 𝟏𝟔:𝟎𝟎
🌸 otwarte warsztaty z “Zaradne” oraz “W ramach zieleni”,
podczas których wykonamy polimerowe podstawki oraz mini kokedamy

📩 Chcesz zrobić u nas rezerwację? Napisz!
𝐤𝐨𝐧𝐭𝐚𝐤𝐭@𝐠𝐫𝐮𝐧𝐭𝐢𝐰𝐨𝐝𝐚.𝐜𝐨𝐦
Przyjmujemy rezerwacje tylko od grup 10+.
Resztę zapraszamy bez rezerwacji – znajdzie się miejsce dla każdego 💚
_____________
Udział w naszych wydarzeniach jest bezpłatny.
Patronat medialny: Radio kolor 103 FM 💜

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →