Obscura + Persefone, Disillusion / 11 IX / Warszawa

Obscura + Persefone, Disillusion / 11 IX / Warszawa

11 września 2022, Niedziela

Klub Hydrozagadka

11 listopada 22, Warszawa

Start: godz. 18:00

Podziel się:

Grupa wystąpi 11 września 2022 roku w warszawskim klubie Hydrozagadka!
Obscura przyjedzie do naszego kraju w ramach europejskiej trasy w towarzystwie: Persefone oraz Disillusion. Podczas wrześniowych koncertów zespół będzie promował swój najnowszy album „A Valediction” (2021, Nuclear Blast Records).
Obscura oraz Persefone i Disillusion mieli wystąpić w Polsce 20 listopada 2021 roku w poznańskim klubie 2Progi. Ze względu na przesunięcie terminu całej trasy, lokalizacja wydarzenia także uległa zmianie. Koncert odbędzie się 11 września 2022 roku w warszawskiej Hydrozagadce.
ℹ️ Wszystkie zakupione bilety na koncert zachowują swoją ważność. W związku z powyższymi zmianami, możliwość dokonywania ich zwrotów oraz wymiany została już uruchomiona.

🎵 OBSCURA (NIEMCY) techniczny death metal:
Jeśli ktoś pokochał dokonania Morbid Angel, Atheist, czy późniejszego wcielenia Death z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością zadurzy się w muzyce niemieckiej Obscury.
Za tym kapitalnym bandem z Monachium od 2002 roku stoi niezwykle utalentowany gitarzysta, kompozytor i wokalista Steffen Kummerer. Dobiera on sobie współpracowników, którzy pasują mu pod względem warsztatu i myślenia o muzyce. Nie raz zdarzało się, że do składu Obscury wracali muzycy, którzy kiedyś już w niej grali. Tak też stało się w 2020 roku, gdy w zespole ponownie zameldował się genialny basista Jeroen Paul Thesseling oraz drugi gitarzysta Christian Münzner. Jako że Kummerer całkowicie odświeżył w tym roku skład, pojawił się też nowy perkusista, którym został David Diepold. Steffen ogłosił też premierę kolejnego, szóstego studyjnego albumu Obscury, zatytułowanego „A Valediction”.
▶ realmofobscura.com/
▶ www.facebook.com/RealmOfObscura/
▶ www.youtube.com/watch?v=jkL7xBZ0MaQ
🎵 PERSEFONE (Andora) melodyjny,
progresywny death metal:
Niewielkie i malownicze Księstwo Andory jest ojczyzną powstałego w 2001 roku znakomitego zespołu Persefone. Kapela wykonuje skrzyżowanie death metalu z progmetalem, dodaje do tej układanki wspaniałe melodie oraz inspiracje filozofią Wschodu.
Głównymi postaciami sekstetu są Toni Mestre Coy „Fragment of Silence” (bas) oraz Carlos Lozano Quintanilla „Rüdiger” (vgitary, wokal). Debiut Persefone ukazał się w 2004 roku pod tytułem „Truth Insidse The Shades”. Warto wspomnieć, że na wydanym w 2017 roku albumie „Aathma” w utworze „Living Waves” grupę gościnnie wspomógł sam Paul Masvidal z legendarnego Cynic.
▶ persefone.com/
▶ www.facebook.com/persefoneband
▶ www.youtube.com/watch?v=d6_sRDFideY
🎵 DISILLUSION (Niemcy) melodyjny, progresywny death metal:
Disillusion powstał w 1994 roku w niemieckim Zwickau, a dziś siedzibą zespołu jest Lipsk. Zespół może nie należy do tych, które regularnie nagrywają, wydają i koncertują, ale za to, jeśli już coś wydawał, większości szczęka opadała do samej ziemi.
Wokalista i gitarzysta Andy Schmidt jest kierownikiem zamieszania w Disillusion. Wspiera go Sebastian Hupfer (bas), Ben Haugg (bas, gitara, perkusjonalia), Martin Schulz (perkusja) i Robby Kranz (bas, wokal). W Niemczech wyjątkowe, klimatyczne, głęboko emocjonalne połączenie progmetalu, death metalu i ozdobienie tego połączenia wspaniałymi melodiami, zdobyło już status kultowego. Jak się rzekło na początku, Disillusion nie nagrywa często, ale jakość tego, co nagra, jest powalająca. Tak odbiorcy zareagowali na płytę „The Liberation” z 2019 roku, która była wydawniczym powrotem zespołu po 13 latach. Rok później kapela wydała też singiel „Between”.
▶ disillusion.de/
▶ www.facebook.com/disillusionBand
▶ www.youtube.com/watch?v=nOn_Uh2iGx4

Wystąpią:
OBSCURA (Niemcy) techniczny death metal
+
Persefone (Andora) melodyjny, progresywny death metal
Disillusion (Niemcy) melodyjny, progresywny death metal
Kiedy: 11 września (niedziela) 2022
Gdzie: Warszawa @ Hydrozagadka, ul. 11 Listopada 22
Bilety: 89 zł – przedsprzedaż, 100zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Zaprasza
Knock Out Productions
www.knockoutprod.net
www.facebook.com/productions.knock.out
www.instagram.com/knockoutprod


Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →