Nowy Rok, Nowa Rodzina! | debata

30 stycznia 2023, Poniedziałek

barStudio

Plac Defilad 1, 00-901, Warszawa

Start: godz. 19:00

Podziel się:

Zapraszamy na debatę, podczas której porozmawiamy o wychodzeniu z rodziny pochodzenia i towarzyszących temu emocjach. O tworzeniu własnej rodziny – ze swoim_ją partnerem_ką. O budowaniu “nowej rodziny” jako sieci wsparcia, w skład której wchodzą nasi przyjaciele i znajomi. O istotnych różnicach między nimi.
Psycholożka i psychoterapeutka, Joanna Flis, rzuci światło na rodzinę z perspektywy systemowej. Jakie konsekwencje może nieść ze sobą odmowa przyjęcia roli, do której deleguje nas system rodzinny? Czy podstawową komórką społeczną na pewno jest rodzina? Jak zrozumieć swoją rolę w rodzinie patchworkowej czy tęczowej?
Jola Szymańska i Aleksandra Zbroja podzielą się swoim osobistym doświadczeniem i spojrzeniem na kwestie związane z procesem żegnania się ze swoją rodziną. Jak sobie z tym poradzić? Jak zmierzyć się z trudnymi reakcjami innych? Jak uwolnić się od oczekiwań wobec bliskich?
Nowy Rok – może to dobry czas, by spojrzeć na swoją rodzinę i siebie w niej z nowej perspektywy?
W debacie udział wezmą:
👉 Joanna Flis – autorka podcastu “Madame Monday” i książki „Współuzależnieni”. Naukowczyni, psycholożka, terapeutka.
👉 Jola Szymańska – autorka vlogów o swoim życiu po psychoterapii, książkowych recenzji i podcastu “Też Odchodzę” – o procesie odchodzenia i dystansowania się od religii. Publikuje pod swoim nazwiskiem na kanale YouTube i Instagramie. Jej reportaże o osobach dorastających w kościele katolickim ukazały się w Tygodniku Powszechnym. Absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu i prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim.
👉 Aleksandra Zbroja – związana z „Dużym Formatem” autorka książek fiction i non-fiction. Jej debiut “Mireczek. Patoopowieść o moim ojcu” był nominowany do Literackiej Nagrody Nike,Nagrody Gombrowicza i został laureatem Odkryć Empiku 2021.
👉 Prowadzenie debaty: Dorota Dot Okulicz (fundacja Można Zwariować)
Wstęp: wolny
Gdzie: foyer Teatru Studio, I piętro (Pl. Defilad 1, Warszawa)
Kiedy: poniedziałek, 30 stycznia, godz. 19:00
Do zobaczenia!
👉 Partner wydarzenia: barStudio
👉 Organizator wydarzenia: Fundacja Można Zwariować
Celem Fundacji Można Zwariować jest tworzenie przestrzeni do otwartego dialogu dot. zdrowia psychicznego. Poprzez swoje działania oswaja ten temat w przestrzeni publicznej i pomaga zwalczać stereotypy, z którymi spotykają się osoby z doświadczeniem kryzysu.
Można zwariować i żyć normalnie.
Niezależnie od tego, kim jesteś.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →