MIASTO. ENERGIA. KLIMAT - jubileuszowa wystawa z okazji 70-lecia warszawskiej sieci ciepłowniczej

MIASTO. ENERGIA. KLIMAT – jubileuszowa wystawa z okazji 70-lecia warszawskiej sieci ciepłowniczej

17 września 2022, Sobota

Elektrownia Powiśle

Dobra 42, Warszawa

Start: godz. 11:00

Podziel się:

🗓️ Veolia Energia Warszawa zaprasza na jubileuszową wystawę z okazji
70-lecia warszawskiej sieci ciepłowniczej w dniach 17 – 23 września, 2022, w Elektrowni Powiśle.
🖼️ Wystawa MIASTO. ENERGIA. KLIMAT. przedstawia prace w wykonaniu czterech artystów zainspirowanych energią i klimatem Warszawy.
📷 Wystawa fotograficzna by Aleksander Małachowski, Hashtagalek – pierwsze piętro w Elektrowni Powiśle.
▶️ Aleksander Małachowski jest fotografem architektury, magistrem sztuki, współtwórcą kursu ProjektFotografia.pl. Obserwując rzeczywistość koncentruje się na geometrii, symetrii oraz minimalizmie. Ambasador Samsunga. Tworzył zdjęcia dla takich marek jak: Uber, Mastercard, ECHO Investment, PURO Hotels, Canon, ERGO Hestia czy Skanska.
▶️ Jego najnowsza wystawa przedstawia oryginalny obraz Warszawy uchwycony w szklanych odbiciach budynków: „Architektura spełnia funkcję nie tylko użytkową, nie tylko wizualną. Budynki reinterpretują na nowo otaczającą je miejską rzeczywistość, a w ich szklanych elewacjach można odnaleźć drugi, współistniejący obok nas świat. Co więcej, my, mieszkańcy, także współtworzymy to odbicie wpływając bezpośrednio na jego kształt poprzez zmianę odległości czy kąta patrzenia. Te okna skrywają w sobie kolejne budynki, chmury, zieleń – miasto, energię, klimat.”
🎥 Wideoklip by Patryk Karbowski – pokaz codziennie o 17:00 i 20:00 w części gastronomicznej Foodhall.
▶️ Absolwent Łódzkiej Filmówki. Jego prace były wystawiane i nagradzane w Polsce i za granicą (m.in. Papaya Young Directors, Magnum Expression Award, New York Photography Festival). W fotografii interesuje go szukanie dużych zjawisk społecznych i historycznych w tzw. zwyczajności. Zwolennik umieszczania wielozdjęciowych narracji w książkach artystycznych. Autor kilku takich publikacji opowiadających o blokach, nastolatkach, średnich miastach i byciu „słoikiem”. W reklamie i teledysku zawsze szuka inspiracji w społecznych obserwacjach.
▶️ Czy energię i klimat Warszawy można wyrazić w czarno-białych barwach? Przekonajcie się sami. O to co autor sam mówi o swoim najnowszym filmie: „Klip w plastyczny i emocjonalny sposób opowiada o połączeniach i zależnościach. Miasto i jego mieszkańcy nie mogliby funkcjonować bez bliższej czy dalszej natury, którą trzeba chronić. Z drugiej strony codzienne funkcjonowanie tego skomplikowanego mechanizmu zawdzięczamy pracy ludzi i technologii, które na co dzień wydają się oczywiste i niezauważalne, wręcz przezroczyste. Pulsujące rytmy przeplatają się i łączą, tworząc synchroniczną całość.”
🎶 Muzyka by Piotr Kubinowski i Michał Nosowicz – codziennie od godziny 16:30 do godziny 22:30 w części gastronomicznej Foodhall.
▶️ Pasją Piotra Kubinowskiego jest djing. Ma na swoim koncie wiele sukcesów min. znalazł się w pierwszej trójce najlepszych DJ’ów w Polsce w konkursie Miller Music tour USA 2010. Współorganizator festiwalu muzycznego Dance With Me. Producent wydarzeń muzycznych oraz animator kultury. Jako członek zarządu Fundacji Grupy Slow działa na rzecz rozwoju i promocji trendu SLOW w Polsce.
▶️ Michał Nosowicz znany jest również jako Mafia Mike. Rozpoczął karierę jako DJ w 2000 roku i grał w polskich i europejskich klubach, m.in. na Ibizie, w Niemczech, Słowenii i Francji. Jego muzyka jest wypadkową zamiłowania do brzmień syntezatorów analogowych oraz inspiracji kulturą organiczną i szamańską. Jako DJ wysyła ludzi w hipnotyczną podróż, grając od electro, downtempo, techno, tech i progressive house po afro i tribal house. Bierze również udział w Spaceboy – spektakularnym psychodelicznym elektronicznym live act dobrze znanym na festiwalach w Polsce.
🏙️ Razem stworzyli niepowtarzalny utwór wyrażający klimat i energię dzisiejszej Warszawy: „Urban organic. Szybkie życie miasta, pędząca w nim, czy pod nim energia, która nigdy nie zwalnia nawet w nocy. Potrzebujemy jej aby żyć! W tym całym „szumie miasta” słychać też organiczne odgłosy, których na co dzień nie zauważamy a łącznie z muzyką miasta dają niepowtarzalny klimat.”
🎟️ Wstęp bezpłatny. Serdecznie zapraszamy. 👋
Więcej informacji: energiadlawarszawy.pl/70-lecie/.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →